d21'; ?> ايتنا - ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۴

ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی

ایتنا- مطالعات نشان می‌دهد استفاده زیاد از گوشی هوشمند می‌تواند باعث کمبود توجه و بروز علائم بیش فعالی شود.
ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالیبه گزارش ایتنا از ایرنا از پایگاه اینترنتی گجت نیوز، آیا هنگام تمرکز، زود خسته می شوید یا در انجام کارها و فعالیت‌های بدون دغدغه، با مشکل مواجه می شوید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، استفاده زیاد از گوشی هوشمند می‌تواند علت کمبود توجه و بیش فعالی باشد.


یک نظرسنجی جدید در امریکا نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از کاربران گوشی هوشمند در نشست‌های اجتماعی و خانوادگی از گوشی هوشمند استفاده می کنند و حین کار نیز از هر ۱۰ نفر، هفت نفر به سراغ گوشی هوشمند خود می روند.

'کستادین کوشلوو' محقق دانشگاه ویرجینیا در امریکا گفت: مطالعه جدید نخستین مدرک تجربی است که نشان می‌دهد استفاده از گوشی هوشمند حین کار و یا نشست‌های جمعی می‌تواند سبب افزایش بی‌توجهی و بیش فعالی شود.

در این تحقیق ۲۲۱ دانشجوی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا شرکت داشتند و در طول یک هفته مدت مطالعه، گوشی‌های آنها در دسترس و نوتیفیکیشن‌های دستگاه‌ها در وضعیت فعال قرار داشت. این افراد در طول یک هفته بیشترین امکان استفاده از گوشی‌ها را داشتند.

گروه دیگری از شرکت کنندگان نیز تعیین شدند و در طول یک هفته، علاوه بر غیر فعال شدن نوتیفیکیشن‌های گوشی‌هایشان، اساسا تلفن‌های همراه آنها دور از دسترس قرار گرفت و در نتیجه امکان استفاده کمتری از گوشی را داشتند.

نتایج مطالعه بیشترین میزان کم توجهی و بیش فعالی را در گروه نخست نشان داد و اعضای این گروه علائم این اختلال را که شامل حواس پرتی، اشکال در تمرکز و خسته شدن هنگام تمرکز، بی قراری، مشکل یک جا نشستن، مشکل در انجام وظایف و فعالیت ها است، بروز دادند.

به گفته محققان، گوشی‌های هوشمند به واسطه در دسترس بودن منبع مهم کاهش تمرکز افراد هستند.
نتایج این مطالعه در کنفرانس تعامل انسان و کامپیوتر در سان خوزه کالیفرنیا ارائه شد.
کد مطلب: 42863
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام