۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵

دو سوم کسب و کارهای بریتانیا در معرض حملات سایبر

ایتنا - در ۱۲ ماه گذشته دو سوم از کسب و کارهای بریتانیا دچار حمله سایبری بوده‌است.
دو سوم کسب و کارهای بریتانیا در معرض حملات سایبر


با توجه به آمار و ارقامی که توسط دولت بریتانیا منتشر شده است، در ۱۲ ماه گذشته دو سوم از کسب و کارهای این کشور دچار حمله سایبری بوده‌اند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، بسیاری از این حملات شامل ویروس‌ها، نرم‌افزارهای جاسوسی و مخرب بوده‌اند و این در حالی است که اگر شرکت‌ها به اهمیت موضوع امنیت سایبری و الزامات آن توجه‌ بیشتری می‌کردند، می‌توانستند از این‌ نوع حملات اجتناب کنند.

هرچند در زمینه طرحی که از سوی دولت برای امنیت سایبری منتشر شده اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما دولت گفته است که این کار بیشتر برای کمک به شرکت‌ها و جلوگیری از بروز آسیب برای کسب و کارها انجام شده است.

اد ویزی، وزیر اقتصاد دیجیتال گفت: «انگلستان یک پیشرو جهانی در اقتصاد دیجیتال است و باید امنیت سایبری را در اولویت قرار دهد. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در اثر حملات سایبری متعدد پول، داده، و اطمینان مصرف‌کنندگانشان را از دست داده‌اند.»

او ادامه داد: «این طرح برای کسب‌وکارها بسیار قابل اعتماد و امن است و می‌تواند از داده‌ها محافظت کند. به عنوان یک درخواست حداقلی، شرکت‌هاباید اقدام به اتخاذ طرح و ملزومات برای امنیت سایبری کنند که بتوانند از خود محافظت نمایند.»


مطابق این گزارش، یک پروژه با نام "بررسی سلامت" توسط دولت نشان داد که تنها یک سوم از ۳۵۰ بیزنس حملات سایبری را درک می‌کنند، و تنها ۲۰ درصد آنها از مفاهیم اشتراک‌گذاری داده‌ها با اشخاص ثالث آگاه هستند.»

یک کارشناس در این زمینه گفت: «این واقعیت که نزدیک به هفت حمله از ۱۰ حمله به شرکت‌های مختلف شامل ویروس و جاسوس‌افزار و بدافزار هستند دیگر ما را متعجب نمی‌کند!»

این در حالی‌ است که هرگونه ابتکار عمل مورد حمایت دولت به افزایش آگاهی از احتمالات و آسیب‌پذیری‌ها در قبال خطرات سایبری کمک می‌کند.»
 
کد مطلب: 42816
نام شما
آدرس ايميل شما