۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴

هک کردن خودروی تسلا با بلندگوی اکوی آمازون

ایتنا-
هک کردن خودروی تسلا با بلندگوی اکوی آمازون


در حالی که شرکت تسلا با ساخت خودروهای برقی و هوشمند به دنبال محبوب کردن این نوع اتومبیل‌ها در بازارهای جهانی است، برخی هکرها هم برای افزایش جذابیت تولیدات آن دست به کار شده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، یکی از قابلیت‌های جالب تولیدات تسلا Summon است که در ژانویه گذشته معرفی شد و به رانندگان امکان می‌دهد با دستور صوتی مدل‌های اس و ایکس این خودرو را از پارک فرا بخوانند و برای حرکت آماده کنند.

از این قابلیت فرمان صوتی می‌توان حتی برای خارج کردن خودکار اتومبیل از پارکینگ نیز استفاده کرد. قرار است در آینده بر امکانات Summon افزوده شود.

به تازگی یک هکر به نام Jason Goecke تصمیم گرفته تا خودروی Tesla Model S را با بلندگوی اکوی آمازون هماهنگ کند تا دریافت فرامین صوتی توسط این خودرو با بلندگوی یاد شده هم ممکن شود.

البته انجام چنین کاری توسط کاربران عادی خطرات امنیتی فراوانی به همراه می‌آورد و لذا چنین تجربه‌ای نباید توسط افراد عادی تکرار شود. اما از این طریق افراد می‌توانند در زمانی که در خانه و در کنار بلندگوی یادشده هستند هم خودروی خود را حرکت داده و به آن دستور جابجایی بدهند. شرکت تسلا واکنشی به این خبر نشان نداده است.
کد مطلب: 42807
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام