۰
plusresetminus
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱

هشدار به کاربران ایمیل‌های یاهو، جیمیل و هات: سریع‌تر کلمات عبورتان را عوض کنید

ایتنا- روز چهارشنبه هکرهای اینترنتی با جمع‌آوری کلمات عبور ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل، امنیت میلیون‌ها نفر را به طور جدی تهدید کردند.
هشدار به کاربران ایمیل‌های یاهو، جیمیل و هات: سریع‌تر کلمات عبورتان را عوض کنید


شرکت امنیتی Hold Security که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات سرقت شده توسط هکرها در فضای مجازی تخصص دارد، اعلام کرده که یک پایگاه داده استثنایی در فضای مجازی شناسایی کرده که حاوی اطلاعات ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل و از جمله کلمات عبور آنهاست و با توجه به اینکه بسیاری از کاربران از این کلمات عبور برای فعالیت در سایت‌های دیگری نیز استفاده می‌کنند، خطرات فراوانی آنها را تهدید می‌کند.


به گزارش ایتنا از فارس، از جمله خدمات ایمیل که اطلاعات کاربرانشان به دست هکرها افتاده می‌توان به خدمات جیمیل، یاهو، هات‌میل و mail.ru روسیه اشاره کرد.

به نظر می‌رسد برای سرقت مشخصات این ایمیل‌ها از حرفه‌های وب‌سایت‌های کمتر ایمنی استفاده شده که کاربران ایمیل و کلمه عبور خود را در آنها وارد کرده‌اند. بنابراین کاربرانی که از آدرس‌های ایمیل خود در سایت‌های ثالث به عنوان کلمه عبور استفاده نکرده باشند، در امان هستند.

Hold Security می‌گوید، روش قطعی برای مطمئن شدن از اینکه آدرس ایمیل افراد در فهرست ایمیل‌های هک شده وجود دارد یا خیر وجود ندارد و اگر هم این شرکت بخواهد یک سرویس اختصاصی به همین منظور راه‌اندازی کند، به علت هجوم کاربران امکان از کار افتادن سایت وجود دارد، لذا بهترین کار تعویض کلمات عبور برای حفظ امنیت در برابر هکرهاست.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هکر یا هکرها به طور جدی درصدد شناسایی کاربران روس بوده‌اند. حدود ۵۷ میلیون آدرس ایمیل بررسی شده در این مجموعه مربوط به mail.ru بوده‌اند که مدعی است ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. ۴۰ میلیون آدرس هم متعلق به یاهو، ۳۳ میلیون متعلق به هات‌میل و ۲۴ میلیون متعلق به جیمیل هستند.
کد مطلب: 42753
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام