۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳

حکم دادگاه آمریکایی برای بازکردن قفل گوشی آیفون با اثرانگشت

ایتنا- اگر قفل آیفون تا چهل و هشت ساعت باز نشود تنها با استفاده از اسکنر اثر انگشت باز خواهد شد.
حکم دادگاه آمریکایی برای بازکردن قفل گوشی آیفون با اثرانگشت


یک زن ساکن جنوب کالیفرنیا چندی قبل مجبور شده تا اثر انگشت خود را در اختیار دادگاه قرار دهد تا از آن برای بازکردن قفل گوشی آیفون استفاده شود.


به گزارش ایتنا از فارس، صدور این حکم نشانه دیگری از تشدید درگیری میان طرفداران حفظ امنیت با طرفداران حفظ حریم شخصی است. بر طبق این حکم که ممکن است در آینده به یک رویه قضایی تبدیل شود، استفاده از شیوه‌های مختلف رمزگذاری برای خصوصی نگهداشتن اطلاعات ذخیره شده در گوشی بی‌فایده خواهد بود، زیرا در صورت تشخیص دادگاه افراد دیگر نمی‌توانند به چنین شیوه‌هایی دسترسی اشخاص ثالث به گوشی‌های همراهشان را مسدود کنند.

این زن که Paytsar Bkhchadzhyan نام دارد در تاریخ ۲۵ فوریه بر مبنای حکم دادگاه مجبور به بازکردن قفل گوشی آیفونش شده و این حکم در تاریخ ۱۵ مارس اقامه و اجرا شده است.علت طرح چنین درخواستی از سوی دادگاه مشخص نیست، اما ظاهرا این زن با یک مرد عضو یک گروه تبهکاری درارتباط بوده است.

آیفون به کاربران خود امکان می‌دهد تا گوشی را در صورت عدم استفاده قفل کنند و اگر این قفل تا ۴۸ ساعت باز نشود تنها با استفاده از اسکنر اثر انگشت قابل بازشدن خواهد بود. سیستم Touch ID آیفون از سال ۲۰۱۳ عرضه شده است.
کد مطلب: 42717
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام