۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
نتیجه یک بررسی نشان داد

در توانایی هکرهای داعش اغراق شده است

ایتنا- هکرهای حامی داعش معمولا برای تهیه ابزار هکری مورد نیاز به سراغ پروژه‌های متن باز می‌روند.
در توانایی هکرهای داعش اغراق شده است


گزارش جدید منتشر شده توسط موسسه Flashpoint که به بررسی عملکرد گروه‌های هکری حامی داعش پرداخته نشان دهنده ضعف مهارت و منابع در دسترس آنهاست.


به گزارش ایتنا از فارس، این گزارش نشان می‌دهد که گروه‌های یاد شده بودجه کمی دارند، بسیار پراکنده و غیرمنسجم هستند و به طور غیررسمی فعالیت می‌کنند.

بر طبق این گزارش پنج گروه هکری مهم حامی داعش وجود دارند که در گذشته پیکارهایی را برای خرابکاری در فضای مجازی با همکاری یکدیگر سامان داده‌اند. اما در زمان اقدام عمدتا به صورت انفرادی عمل کرده‌اند. در اوایل ماه جاری میلادی این گروه‌ها مدعی ایجاد خلافت متحد سایبر شده‌اند.

اگر چه این هکرها در مجموع هنوز غیرپیچیده به نظر می‌رسند، اما توانایی آنها برای آموزش و سازماندهی مجدد خود در حال تبدیل به یک تهدید فزاینده است. در شرایط فعلی به علت سازماندهی ضعیف این گروه‌های هکری داعش نیز به طور رسمی در مورد آنها اظهار نظر نمی‌کند و سعی می‌کند رابطه غیررسمی خود با این هکرها را حفظ کند.

هکرهای یاد شده معمولا برای حمله به سایت‌های شبکه‌های تلویزیونی، سایت‌های دولتی و بانکی تلاش می‌کنند تا بتوانند سروصدای بیشتری به پاکنند. اما سطح این حملات معمولا پایین است و جلوگیری از موفقیت آنها در صورت رعایت استانداردهای امنیتی ممکن است.

هکرهای حامی داعش معمولا برای تهیه ابزار هکری مورد نیاز به سراغ پروژه‌های متن باز می‌روند و بدافزارهای سفارشی را به بدافزارهای از قبل طراحی شده ترجیح می دهند.

در همین حال دولت آمریکا از برنامه‌های خود برای ایفای نقشی مستقیم‌تر در مقابله با هکرهای داعش در فضای مجازی خبر داده است. جالب اینکه به این منظور از همان تاکتیک‌ها و روش‌های مورد استفاده داعش برای حمله به دولت و بخش عمومی استفاده می‌شود.
کد مطلب: 42709
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام