۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲

واتس آپ باز هم در برزیل فیلتر شد

ایتنا- واتس‌آپ به دلیل عدم همکاری با دولت برزیل برای برخی تحقیقات قضایی فیلتر شد.
واتس آپ باز هم در برزیل فیلتر شد


نرم‌افزار پیام‌رسان واتس‌آپ متعلق به فیس‌بوک یک‌بار دیگر در کشور برزیل فیلتر شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، این دومین‌بار در کمتر از شش ماه اخیر است که واتس‌آپ در این کشور فیلتر می‌شود. این امر به کوچ دسته جمعی مردم برزیل به دیگر نرم‌افزارهای پیام‌رسان و از جمله تلگرام و وایبر منجر شده است.

بر اساس حکم مارسل مونتالوا قاضی برزیلی ایالت شمال شرقی Sergipe برنامه واتس‌آپ به مدت ۷۲ ساعت در این کشور فیلتر خواهد بود. مدیران محلی واتس‌آپ از این تصمیم اظهار تاسف کرده و می‌گویند به علت استفاده از سیستم رمزگذاری، به اطلاعات شخصی مورد نظر دادگاه دسترسی ندارند. بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در برزیل از این برنامه برای گپ و گفتگو با یکدیگر و انجام امور تجاری استفاده می‌کنند.

آن دسته از موسسات مخابراتی و اینترنتی که از تصمیم یاد شده سرپیچی کنند باید ۱۴۳ هزار دلار در روز جریمه پرداخت کنند و لذا تمامی شرکت‌های بزرگ ارتباطی و مخابراتی برزیلی از جمله Oi SA، Telefonica Brasil SA، Tim Participacoes SA، Claro SA و Nextel از تصمیم یاد شده تبعیت کرده‌اند.

در دسامبر گذشته هم واتس‌آپ در برزیل بر اساس دستور قضایی ۴۸ ساعت بلوکه شد. اما بعد از ۱۲ ساعت این تصمیم لغو شد. در ماه مارس هم پلیس فدرال برزیل یکی از مسئولان محلی فیس‌بوک را به مدت کوتاهی بازداشت کرد. علت این امر سرپیچی از حکم دادگاه برای افشای اطلاعات افراد متهم به قاچاق مواد مخدر بود که از واتس‌آپ برای تبادل نظر استفاده می‌کردند.
کد مطلب: 42708
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير