۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰

نقش خدمات ابری بر درآمد شرکت‌های فناوری

ایتنا- گوگل و فیس‌بوک هم شرکت‌های مبتنی بر ابر هستند، اگرچه در حال حاضر بخش اعظم پول خود را از طریق تبلیغات کسب می‌کنند.
نقش خدمات ابری بر درآمد شرکت‌های فناوری


ده سال پیش در ماه مارس، آمازون دوره ذخیره‌سازی داده‌ها و محاسبات بر روی اینترنت که به عنوان محاسبات ابری شناخته می‌شود را آغاز کرد و در گزارش درآمد این شرکت نشان داده شد که تجارت‌های ابری چه میزان برای خرده‌فروشی‌ها در آینده اهمیت دارد.


به گزارش ایتنا از ایسنا،‌ آمازون، این شرکت خرده‌فروش اینترنتی در سیاتل، در گزارش درآمد سه ماهه خود، درآمد خالص خود را ۵۱۳ میلیون دلار اعلام کرد که برای یک شرکت با حاشیه سود پایین که اغلب گزارش زیان می‌دهد، نتیجه‌ای بزرگ است.

ستاره این نمایش، خدمات مبتنی بر وب آمازون (AWS) و همان تجارت‌های ابری است. آمازون این بخش را از باقی تجارت‌هایش جدا و اعلام کرده است که درآمد عملیاتی حاصل از تجارت خرده‌فروشی آمازون سه درصد بوده، در حالی که خدمات مبتنی بر وب آمازون ۲۴ درصد را تشکیل داده است.

خدمات مبتنی بر وب آمازون هنوز هم بخش کوچکی از تجارت کلی این شرکت را تشکیل می‌دهد، اما سودآوری آن در حال تغییر شکل آمازون است. درآمد عملیاتی شرکت ۳.۶ از درآمد کلی بوده اما بیشتر از ۱.۱ درصد سال گذشته است و همین موضوع نشان از دو برابر شدن سودآوری توسط خدمات مبتنی بر وب آمازون دارد.

تاثیر تجارت‌های ابری جدید در همه فناوری‌ها در این فصل درآمد مشهود است، از شرکت اینتل که ۱۲۰۰۰ نیروی کار را تعدیل کرد تا از کامپیوترهای شخصی به محاسبات ابری حرکت کند، تا مایکروسافت که سود کمتری را گزارش کرده اما سرمایه‌گذاران، سهامش را به دلیل رشد ناشی از تجارت‌های ابری که مشابه خدمات مبتنی بر وب آمازون است، خریداری کرده‌اند.

گوگل و فیس‌بوک هم شرکت‌های مبتنی بر ابر هستند، اگرچه در حال حاضر بخش اعظم پول خود را از طریق تبلیغات کسب می‌کنند.

در حالی که به پایان فصل درآمد فناوری نزدیک می‌شویم، می‌توان نگاهی به درآمد خالص کسب‌شده به ازای هر کارمند در شرکت پرداخت. مایکروسافت در درآمد سه ماهه خود به ازای هر نفر ۳۲۰۰۰ دلار سود کسب کرده است.

گوگل دو برابر این مقدار را به دست آورده و به ازای هر نفر ۶۵۰۰۰ دلار به دست آورده است. فیس‌بوک که بهترین درآمد سه ماهه را دارد نیز ۱۱۵۰۰۰ دلار کسب کرده است.

دو شرکت دیگر نیز وجود دارند که هر دو فروشندگان بزرگ محصولات خرده‌فروشی به مصرف‌کنندگان هستند. اپل که کمترین درآمد سه ماهه در طی ۱۳ سال را داشت و هنوز هم به ازای هر کارمند ۱۰۵۰۰۰ دلار کسب می‌کند و در سویی دیگر، آمازون که تنها ۲.۰۹۲ دلار به دست می‌آورد.
کد مطلب: 42702
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير