۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

ساخت لنزهای چشمی تماسی با قابلیت ضبط و ویرایش ویدئو

ایتنا- سامسونگ و گوگل هم به دنبال ساخت لنزهای چشمی با توان تصویربرداری ویدئویی هستند.
ساخت لنزهای چشمی تماسی با قابلیت ضبط و ویرایش ویدئو


شرکت سونی حق اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که یکی از ایده‌های جالب فیلم‌های علمی و تخیلی را عملی کرده است. ساخت لنز چشمی که قادر به تصویربرداری ویدئویی از محیط اطراف باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، این لنزها مجهز به نمایشگرهای الکترونیکی آلی هستند که با قراردادن آنها بر روی چشم مشاهده ویدئو، تصاویر و دیگر اطلاعات ممکن می‌شود.

لنزهای یاد شده دارای ابزار ضبط ویدئو هم هستند که به کاربران امکان ضبط تصاویر محیط اطراف را می‌دهند. نکته جالب در این زمینه فوکوس خودکار در زمان تصویربرداری است. لنزهای یاد شده از برخی قابلیت‌های دوربین‌های فیلم برداری مانند زوم کردن، تنظیم میزان نوردهی و ... هم برخوردارند.

علاوه بر این کاربران می‌توانند کیفیت ویدئوهای تهیه شده را نیز به میل خود تغییر دهند. کنترل تصویربرداری با این لنزها از طریق پلک زدن صورت می‌گیرد. به عنوان مثال می‌توان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که با پلک زدن برخی فریم‌های یک ویدئو حذف گردد.

این لنزها حتی دارای ژیروسکوپ هم هستند تا بتوانند گردش سر کاربر را تشخیص داده و تنظیمات ضروری را برای تصویربرداری درست اعمال کنند. برای تامین انرژی مورد نیاز این لنزها از روش القای الکترومغناطیسی استفاده می‌شود.

سونی تنها شرکتی نیست که چنین فناوری را ابداع کرده است. سامسونگ و گوگل هم به دنبال ساخت لنزهای چشمی با توان تصویربرداری ویدئویی هستند. دانشمندان سوئیسی مؤسسه فدرال فناوری این کشور هم لنزهای تماسی با قابلیت زوم ۲.۸ ابداع کرده‌اند.
کد مطلب: 42659
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير