d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری الون‌ماسک برای ارتقای هوش مصنوعی
۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری الون‌ماسک برای ارتقای هوش مصنوعی

ایتنا - الون‌ماسک سرمایه‌گذار حوزه فناوری از اجرای برنامه آموزشی برای برنامه‌نویسان عرصه رباتیک و هوش مصنوعی خبر داده است.
سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری الون‌ماسک برای ارتقای هوش مصنوعی


به گزارش ایتنا از فارس، ماسک که در سال ۲۰۱۴ اعلام کرده بود هوش مصنوعی تهدیدی برای بشریت محسوب می‌شود حال قصد دارد یک برنامه آموزشی را در این زمینه به اجرا درآورد.


به اعتقاد وی اگر قرار باشد بزرگ‌ترین تهدید برای حیات انسان را حدس بزنیم احتمالا باید از هوش مصنوعی یاد کنیم. لذا آموزش به برنامه‌نویسان برای استفاده درست از هوش مصنوعی و طراحی مناسب دستگاه‌هایی که توان یادگیری دارند ضرورت پیدا می‌کند.

ماسک قصد دارد از این طریق برنامه‌نویسان را در جهت استفاده بهینه از هوش مصنوعی به منظور ساخت ربات‌های هوشمند و دیگر وسایل مشابه یاری دهد.

یکی دیگر از ابزاری که قرار است به همین منظور عرضه شود، OpenAI Gym است که ابداع و مقایسه الگوریتم‌های هوش مصنوعی به منظور تقویت آن‌ها را ممکن می‌کند. یکی دیگر از کاربردهای OpenAI Gym تسریع تحقیقات در مورد هوش مصنوعی است.

ماسک به همین منظور سازمانی به نام OpenAI را با سرمایه یک میلیارد دلار تاسیس کرده تا بتواند به طور گسترده‌تری بر روی ارتقای آموزش در حوزه هوش مصنوعی تاثیر بگذارد. وی که موسس و مالک شرکت تسلا موتورز سازنده خودروهای برقی نیز هست به دنبال استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی در خودروهای ساخت خود برای تبدیل آن‌ها به اتومبیل‌های خودران است.
کد مطلب: 42633
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام