۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶

سانسور در فیس بوک برای حذف اطلاعات حملات تروریستی پاریس 3 برابر شد

ایتنا - تعداد انواع محتوای محدودشده و حذفشده از فیس‌بوک در نیمه دوم سال 2015 تقریبا سه برابر شده است.
سانسور در فیس بوک برای حذف اطلاعات حملات تروریستی پاریس 3 برابر شد


به گزارش ایتنا از فارس، بر اساس گزارشی که فیس‌بوک در مورد درخواست‌های دولتی برای حذف اطلاعات خود منتشر کرده، این شرکت انتشار ۵۵۸۲۷ آیتم مختلف را از ماه جولای تا دسامبر ۲۰۱۵ به علت نقض قوانین کشورهای مختلف محدود و ممنوع کرده است.


فیس‌بوک در شش ماه اول سال ۲۰۱۵ تنها ۲۰۵۶۸ آیتم را به درخواست دولت‌های مختلف جهان حذف کرده بود و در شش ماه دوم سال این درخواست‌ها حدودا سه‌برابر شده است.

کریس ساندربای یکی از معاونان فیس‌بوک یکی از مهم‌ترین علل این رشد سه برابری را حذف یکی از عکس‌های مربوط به حملات پاریس می‌داند که به اعتقاد مقامات فرانسه ناقض قوانین مربوط به حفظ کرامت و شان انسان‌ها بوده است.

بعد از حملات تروریستی داعش به پاریس عکس‌ها و ویدئوهای بسیار محدودی از این حملات منتشر شد و با توجه به انتشار تصاویر و ویدئوهای فراوان در رویدادهای مشابه در دیگر نقاط جهان، فرضیه دخالت دولت فرانسه برای سانسور عکس‌ها و فیلم‌های تهیه‌شده توسط مردم مطرح شود. نکته جالب اینکه دولت‌های غربی بهانه این کار را حفظ کرامت انسانی می‌دانند، اما در صورت واکنش مشابه دولت‌های غیرغربی آن‌ها را به سانسور و مقابله با آزادی بیان متهم می‌کنند.

ساندربای می‌گوید عکس یادشده ناقض استانداردهای فیس‌بوک نبوده، زیرا در تقبیح تروریسم بوده و در نهایت تصمیم گرفته شد دسترسی به آن تنها در فرانسه محدود شود. عکس یادشده در محل برگزاری کنسرت Bataclan گرفته شده و جنازه برخی قربانیان را نشان می‌داد.

بعد از فرانسه که با درخواست حذف ۳۷۶۹۵ آیتم اطلاعات از فیس‌بوک در رتبه اول سانسور دولتی بوده، هند با طرح۱۴۹۷۱ درخواست رتبه دوم را از آن خود کرده است.
کد مطلب: 42626
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام