۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۹

افت فروش برای همراه‌های هوشمند نیرومند

ایتنا- آمار به‌دست‌آمده در سطح بین‌المللی نشان می‌دهد که تلفن‌های همراه هوشمند سطح بالا در جهان با افت روبرو بوده و در حال از دست دادن تدریجی قدرت خود در بازار هستند.
افت فروش برای همراه‌های هوشمند نیرومند


آمار به‌ دست‌ آمده در سطح بین‌المللی نشان می‌دهد که تلفن‌های همراه هوشمند سطح بالا در جهان با افت روبرو بوده و در حال از دست دادن تدریجی قدرت خود در بازار هستند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Digitimes، همراه‌های هوشمند و شرکت‌های تولید کننده آنها در طول سال گذشته میلادی با شرایطی روبرو شده‌اند که پیش‌ازاین به‌هیچ‌عنوان قادر به پیش‌بینی آن نبودند.

آمار فروش تلفن‌های همراه هوشمند در بسیاری از شرکت‌ها نشان از افت فروش این دستگاه‌های همراه داشته است و به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که شاید این بازار به وضعیت اشباع رسیده و دوران اوج خود را پشت سر گذاشته است.


 
در این میان نکته مهم این است که تلفن‌های همراه هوشمند نیرومند و پرچم‌داران این رده عملا دوره‌ای ناامیدکننده‌تر را پشت سر نهاده‌اند و با افت چشمگیری در فروش روبرو بوده‌اند.

شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ در رسیدن به اهداف فروش خود برای همراه‌های هوشمند پرچم‌دار با عدم موفقیت روبرو بوده‌اند و اوضاع برای سایر شرکت‌ها نیز بهتر از این نیست.

برای نمونه شرکت هواوی که هدف فروش ۱۴۰ میلیون دستگاه را در سطح جهانی برای خود تعریف کرده بود در نهایت توانست تا تنها به آمار فروشی مابین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون دستگاه برسد که دلیل این امر توسط این شرکت، عدم فروش کافی برای محصولات رده‌بالا و پرچم‌داران این شرکت اعلام شده است.

شرکت اپل در بازه زمانی سه‌ماهه نخست سال جاری با افت فروش ۱۶ درصدی در مقایسه با سال گذشته روبرو شده است و از دیگر شرکت‌هایی که در این رده با کاهش فروش روبرو شده‌اند می‌توان به سونی، ال‌جی، اوپو و ... اشاره کرد.
 
کد مطلب: 42620
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام