۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲

گوگل به دنبال ایجاد یک جزیره رویایی هوشمند

ایتنا- مدیران ارشد گوگل به دنبال تحقق ایده خود برای ایجاد یک شهر هوشمند مبتنی بر فناوری اطلاعات هستند و گفته می‌شود این ایده در یک جزیره مستقل عملی می‌شود.
گوگل به دنبال ایجاد یک جزیره رویایی هوشمند


برخی منابع می‌گویند گوگل قصد دارد بخشی از شهرهای موجود را در اختیار بگیرد و آنها را بر مبنای فناوری‌های جدید و با تغییر زیرساخت‌ها کاملا بازسازی کند تا برای استفاده از امکاناتی مانند خودروهای خودران آماده شوند.


به گزارش ایتنا از فارس، دن داکتوروف مدیر آزمایشگاه Sidewalk Labs گوگل در ماه‌های اخیر از پیشنهاداتی برای خرید بخش‌هایی از یک شهر توسط گوگل خبر داده تا بتوان ده‌ها هزار خانه را در آن بر مبنای دستاوردهای دنیای فناوری از نو بازسازی کرد. ساکنان این خانه‌ها به مستاجران مدیران گوگل مبدل خواهند شد.

داکتوروف چنین کاری را ایده‌ای جالب توصیف کرده و می‌گوید فعلا نمی‌تواند در این مورد اطلاعات بیشتری را افشا کند. اما به نظر می‌رسد چنین شهری از سیستم‌های هوشمندی برای بررسی وضعیت ترافیک و هدایت وسایل نقلیه مختلف به مسیرهای خلوت‌تر، سیستم‌های تهویه هوشمند و خودکار، خودروهای بدون نیاز به راننده و ... برخوردار خواهد بود. البته برای عملی کردن این ایده محدودیت‌های سیاسی، مالی و قانونی زیادی هم وجود خواهد داشت.
کد مطلب: 42606
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير