۰
plusresetminus
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۴

همکاری گوگل، فورد و اوبر برای ساخت خودروهای خودران

ایتنا- تعدادی از شرکت‌های فناوری و خودروساز برای ارتقای هوشمندی و امکانات خودروهای خودران و فشار بر دولت آمریکا برای تسهیل استفاده از این خودروها با یکدیگر متحد شده‌اند.
همکاری گوگل، فورد و اوبر برای ساخت خودروهای خودران


از جمله شرکت‌های همکار در زمینه خودروهای خودران می‌توان به ورد، گوگل، اوبر، لیفت و ولوو اشاره کرد. این شرکت‌ها در کنار هم مجموعه‌ای موسوم به ائتلاف خودروهای خودران برای خیابان‌های امن‌تر را تشکیل داده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، این مجموعه یک گروه لابی برای حفظ منافع شرکت‌های فعال در زمینه ساخت خودروهای خودران است. به نظر می‌رسد تعلل سیاست مداران در کاهش موانع موجود بر سر راه استفاده عمومی از این خودروها تشکیل این گروه لابی را ضروری ساخته است.

ریاست این گروه لابی را David Strickland بر عهده دارد که مدیر سابق اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکاست. وی همچنین به عنوان مشاور و سخنگوی این گروه خدمت خواهد کرد و با شخصیت‌‌های مختلف دولتی برای تسهیل فرآیندهای اداری و سیاسی همه‌گیر شدن خودروهای خودران مذاکره خواهد کرد.

اعضای این گروه معتقدند استفاده از خودروهای خودران جاده‌های آمریکا را ایمن‌تر خواهد کرد و میزان سوانح رانندگی را به حداقل می‌رساند. لذا باید استانداردهای فدرال نیز بر همین مبنا تغییر کند.
کد مطلب: 42605
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است