کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نصب چراغ راهنمایی در زیرپای عابران موبایل به دست

خبرگزاری فارس , 8 ارديبهشت 1395 ساعت 13:46

ایتنا- این روزها برخی عابران پیاده تا بدان حد مشغول چک کردن گوشی همراه خود هستند که همین مساله ممکن است منجر به تصادفات ناگوار رانندگی و حتی مرگ آنان شود.
در دنیا به جز آلمانی‌ها ملل کمی هستند که چراغ‌های راهنمایی را خیلی جدی بگیرند و بسیاری از خارجی‌هایی که به این کشور سفر می‌کنند از دیدن انبوه آلمانی‌های منتظر سبز شدن چراغ راهنمایی حیرت می‌کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، مقامات شهر Augsburg آلمان که از بی‌توجهی برخی عابران پیاده گوشی به دست چراغ‌های راهنمایی و رانندگی نگران شده‌اند، برای حفظ جان آنان چراغ‌های جدید راهنمایی و رانندگی را در داخل پیاده‌رو و زیر پای عابران پیاده نصب می‌کنند.

این روزها برخی عابران پیاده تا بدان حد مشغول چک کردن گوشی همراه خود هستند که هیچ توجهی به محیط اطراف ندارند و همین مساله ممکن است منجر به تصادفات ناگوار رانندگی و حتی مرگ آنان شود.

مقامات Augsburg می‌گویند این تغییر شیوه‌ای موثر برای حفظ جان مردم است، زیرا بر اساس بررسی جدیدی که در شهرهای مختلف بزرگ اروپا و از جمله برلین صورت گرفته تقریبا ۲۰ درصد از عابران پیاده به علت استفاده از گوشی در حین پیاده روی توجهی به محیط اطراف نداشته‌اند.

در این میان خطر بیشتر جوانان را تهدید می‌کند، زیرا آنها معمولا در خیابان در حال ور رفتن با گوشی و مشاهده پیام‌های دریافتی در واتس‌آپ، تلگرام، فیس‌بوک و ... هستند. البته برخی از مردم هم این کار را بی‌فایده و تلف کردن پول مالیات دهندگان دانسته‌اند.

این وضعیت در آمریکا خطرناک‌تر است. زیرا بر اساس بررسی‌های دانشگاه واشنگتن از هر سه آمریکایی یک نفر در تقاطع‌های خطرناک به جای توجه به محیط اطراف در حال چک کردن گوشی خود است.


کد مطلب: 42604

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/42604/نصب-چراغ-راهنمایی-زیرپای-عابران-موبایل-دست

ايتنا
  https://www.itna.ir