کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

از معتادان دانلود نرم افزار نگیرید

6 ارديبهشت 1395 ساعت 12:11

ایتنا- معتادان دانلود، هرچیزی را شاید دانلود کنند فارغ از اینکه آلوده باشند یا نه؛ و حتی می‌توانند شما را نیز آلوده به ویروس کنند!

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با اشاره به اینکه برخی کاربران فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی معتاد دانلود شده‌اند هشدارداد: این معتادان می‌توانند سامانه های مورد استفاده را آلوده کنند.


به گزارش ایتنا از سایت پلیس فتا، سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در تشریح این مطلب اظهار داشت: برخی از معتادان وب گرد در فضای سایبر بسیار خطرناک برای سیستم‌های اداری هستند؛ لذا مدیران فنی در این ادارات باید همواره آنتی‌ویروس‌های سیستم‌های تحت نظارت را به روز و فعال کنند، ضمن آنکه استفاده از دیواره آتش برای این مراکز بسیار مهم و حیاتی است.

وی با بیان اینکه معتادان دانلود با توجه به سلیقه و نگاه خود بدون توجه به نکات ایمنی و امنیتی فقط از فضای مجازی دانلود می‌کنند، افزود: سیستم‌های این افراد چه گوشی هوشمند باشد یا سیستم‌های خانگی و اداری می‌تواند به انواع بدافزارها و تروجان‌ها آلوده باشد.

وی به مدیران فنی ادارات پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی به سیستم‌های اداری یکی از راهکارها محدود سازی دانلود کاربران است، این امر می‌تواند ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی را به سیستم‌های اداری محدودتر نماید.

سرهنگ آذردرخش در ادامه افزود: بستن پورت‌های حافظه‌های جانبی نیز در سیستم‌های اداری می تواند مفید باشد یا حافظه‌های جانبی مشخص برای این پورت‌ها تعریف گردد.

این مقام مسئول گفت: حتی محدودیت دسترسی به اینترنت می تواند برای کاربران اداری که نیازی به اینترنت ندارند سیستم‌های اداری را از حملات بدافزاری و جاسوسی ایمن کند.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در ادامه با بیان اینکه معتادان دانلود یک بانک کامل از نرم‌افزارها، کلیپ‌های متفاوت از فیلم و موسیقی گرفته تا کتاب و... هستند به دیگر کاربران فضای مجازی توصیه کرد: تحت هیچ عنوانی از معتادان دانلود نرم افزار یا کلیپ و... نخواهید، این انتقال چه از طریق ایمیل باشد یا حافظه‌های جانبی تهدیدزا است و می‌تواند سیستم‌های شما را به بدافزارهای مخرب یا جاسوسی و... آلوده نماید.

سرهنگ آذردرخش گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری به پلیس فتا اعلام کنند.


کد مطلب: 42541

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/42541/معتادان-دانلود-نرم-افزار-نگیرید

ايتنا
  https://www.itna.ir