۰
plusresetminus
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸

پایان یک دهه منازعه حقوقی قدیمی گوگل و مایکروسافت

ایتنا- گوگل متهم به سواستفاده از تسلط سیستم‌عامل اندروید بر بازار سیستم‌عامل‌های همراه برای بازاریابی دیگر برنامه‌ها و خدمات خود است.
پایان یک دهه منازعه حقوقی قدیمی گوگل و مایکروسافت


سرانجام بعد از بیش از یک دهه درگیری حقوقی میان گوگل و مایکروسافت بر سر استفاده از حق اختراعات ثبت شده، صلح بین دو طرف برقرار شد.


به گزارش ایتنا از فارس، این در حالی است که گوگل باید به زودی پاسخگوی اتهامات وارده از سوی اتحادیه اروپا در مورد انحصارطلبی تجاری خود در این قاره باشد. یکی از شرکت‌هایی که عامل طرح این دعوا بر علیه گوگل در اروپا شده مایکروسافت است.

بر اساس توافق گوگل و مایکروسافت دو طرف تمامی منازعات حقوقی خود را تمام شده قلمداد کرده‌اند و دیگر طرف مقابل را به استفاده غیرمجاز از حق اختراعات ثبت شده به نام طرف دیگر متهم نکرده و از این بابت شکایت تازه‌ای را مطرح نخواهند کرد. البته منازعات دو طرف بسیار گسترده و شامل موارد دیگری نیز بوده است.

انتظار می‌رود بعد از این تفاهم همکاری‌های فنی دو طرف نیز افزایش یابد. یکی از این زمینه‌های همکاری مربوط به توسعه برنامه جاوااسکریپت است.

مشخص نیست آیا این تفاهم تاثیری بر رسیدگی رگولاتوری‌های اتحادیه اروپایی به اتهامات وارده بر گوگل در مورد انحصارطلبی تجاری در این قاره خواهد گذاشت یا خیر. گوگل متهم به سواستفاده از تسلط سیستم‌عامل اندروید بر بازار سیستم‌عامل‌های همراه برای بازاریابی دیگر برنامه‌ها و خدمات خود است.

شکایت مایکروسافت در این زمینه علیه گوگل توسط شرکت تبلیغاتی Ciao که در مالکیت مایکروسافت است تقدیم دادگاهی در اروپا شده و از سال ۲۰۱۲ در جریان است.
کد مطلب: 42489
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر