۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶

هشدار گوگل به 760 هزار وب سایت: آلوده شده‌اید و کاربرانتان در خطرند

ایتنا- براساس مطالعات گوگل مدیران سایت‌های آلوده شده برای حل مشکلاتی که برای کاربران خود ایجاد می‌کنند جدیت ندارند.
هشدار گوگل به 760 هزار وب سایت: آلوده شده‌اید و کاربرانتان در خطرند


گوگل از مدیران وب‌سایت‌های اینترنتی خواست تا تهدیدهای امنیتی را جدی بگیرند، زیرا بررسی بیش از ۷۶۰ هزار وب‌سایت آلوده شده توسط این شرکت از مشکلات جدی ایجاد شده برای کاربران آنها خبر می‌دهد.


به گزارش ایتنا از فارس، گوگل می‌گوید سایت‌های آلوده و مورد حمله قرار گرفته توسط هکرها و ویروس‌نویسان رایانه‌های بازدیدکنندگان از خود را هم به انواع بدافزارهای خطرناک آلوده می‌کنند و پاک‌سازی این رایانه‌ها بعد از آلوده شدن بسیار دشوار است.

مطالعه‌ای که توسط گوگل و با همکاری دانشگاه کالیفرنیا در یک بازه زمانی ۱۱ ماهه منتهی به ژوئن سال ۲۰۱۴ صورت گرفته نشان می‌دهد مدیران سایت‌های آلوده شده برای حل مشکلاتی که برای کاربران خود ایجاد می‌کنند جدیت ندارند.

در جریان این مطالعه برای شناسایی سایت‌های آلوده شده از ابزار Safe Browsing یا مرورگری امن گوگل استفاده شده که کاربران را از آلوده بودن سایت‌های مورد بازدید آگاه کرده و جلوی مراجعه به آنها را می‌گیرد.

بر اساس این بررسی سایت‌هایی که مدیرانشان از خدمات امنیتی و اطلاع‌رسانی Search Console گوگل استفاده کرده و از همین طریق ایمیل‌های خبررسانی دریافت می‌کردند عملکرد بهتری داشته و در ۷۵ درصد موارد موفق به پاک‌سازی صفحات آلوده شده بودند.

بر همین اساس ۸۰ درصد از اپراتورهای سایت‌ها بعد از دریافت هشدار گوگل در مورد آلودگی سایت خود کدهای مخرب را شناسایی و پاک‌سازی کرده بودند، اما ۱۲ درصد از سایت‌های یاد شده ظرف ۳۰ روز مجددا مورد حمله قرار گرفته و آلوده شده بودند.
کد مطلب: 42431
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام