۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

خطر در کمین درآمد ۶۷ میلیارد دلاری گوگل از تبلیغات همراه

ایتنا- در صورت محکومیت گوگل در کشورهای عضو اتحادیه اروپا این شرکت بابت مجبور کردن کاربران به استفاده از برنامه‌های اندرویدی خود باید مبالغ قابل توجهی جریمه پرداخت کند.
خطر در کمین درآمد ۶۷ میلیارد دلاری گوگل از تبلیغات همراه


اتحادیه اروپا به دنبال طرح اتهامات ضدانحصار رسمی علیه شرکت آلفابت به عنوان زیر مجموعه گوگل است؛ علت این امر سوءاستفاده از تسلط سیستم‌عامل اندروید بر بازار سیستم‌عامل‌های همراه اعلام شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، منابع مطلع می‌گویند در صورت نهایی شدن این شکایت جایگاه گوگل در بازار پررونق تبلیغات همراه به طور جدی به خطر می‌افتد.

کمیسیون اروپایی که نهاد ناظر بر امور ضدانحصار در اتحادیه اروپاست با صدور بیانیه‌ای اتهامات خود بر ضد گوگل را به طور دقیق اعلام خواهد کرد. به نظر می‌رسد بخش اصلی این اتهامات مربوط به فشار گوگل بر شرکت‌های سازنده گوشی و اپراتورهای همراه به منظور استفاده از سیستم‌عامل اندروید همراه با پوشه‌ای از برنامه‌های اختصاصی گوگل باشد.

در اکثر گوشی‌های اندرویدی اگر چه برنامه‌های شرکت‌های سازنده گوشی‌ها هم وجود دارد، اما پوشه‌ای خاص به برخی برنامه‌های همراه گوگل مانند جیمیل، گوگل پلاس، جستجوگر، گوگل درایو و ... اختصاص یافته است.

شکایاتی از این دست درآمد ۶۷ میلیارددلاری گوگل در سال ۲۰۱۵ از محل تبلیغات آنلاین را به طور جدی تهدید خواهد کرد. بررسی‌های eMarketer نشان می‌دهد گوگل در سال ۲۰۱۶ تنها از محل تبلیغات بر روی گوشی‌ها و تبلت‌ها ۳۴ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند که بیش از نیمی از درآمد خاص تبلیغاتی آن را به خود اختصاص می‌دهد.

در صورت محکومیت گوگل در کشورهای عضو اتحادیه اروپا این شرکت بابت مجبور کردن کاربران به استفاده از برنامه‌های اندرویدی خود باید مبالغ قابل توجهی جریمه پرداخت کند که از مرز ده‌ها میلیارد دلار خواهد گذشت.
کد مطلب: 42429
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
.....درآمد ۶۷ میلیارددلاری گوگل در سال ۲۰۱۵ از محل تبلیغات آنلاین ....
موضوع اصلی و مهم همین جمله است ، درآمد از فضای اینترنت و توان بالقوه این ابزار نوین در رفع بیکاری و کسب درآمد بر پایه دانش روز ، از فرصت ها باید استفاده کرد نه اینکه مثل توپ آنرا شوت کرد و بعدش به دنبالش دوید. تعامل با دانش و امکانات نوین راهکار است و نه نفی و یستن درب های ورود به آن