کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شکایت تازه از گوگل در اروپا

خبرگزاری فارس , 31 فروردين 1395 ساعت 12:48

ایتنا- گوگل در مورد ادعاهای شرکت نیوز علیه خود اظهارنظری نکرده‌است.
شرکت نیوز شکایت حقوقی تازه‌ای را از گوگل تقدیم کمیسیون اروپا کرده و آن را به استفاده نامناسب از محتوای تولیدی خود در نتایج جست‌وجوگر گوگل متهم کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس، شرکت نیوز که مالک برخی غول‌های رسانه‌ای مانند روزنامه تایمز لندن، نیویورک پست و ده‌ها نشریه و شبکه تلویزیونی در دنیاست در شکایت خود اظهار داشته که گوگل اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های متعلق به شرکت نیوز را از طریق جست‌وجوگر خود منعکس می‌کند و این کار معمولا منجر به آن می‌شود که کاربران برای مطالعه اصل خبر دیگر به سایت اصلی تولیدکننده اخبار یاد شده مراجعه نکنند و این کار به کسب وکار سایت‌های یاد شده ضربه می‌زند. پیش از این سایت‌هایی مانند TripAdvisor و Yelp هم به دلایل مشابهی از گوگل شکایت کرده بودند.

اقدام بخش‌های مختلف گوگل در انعکاس بخش‌هایی از اخبار سایت‌های مختلف بارها با اعتراض مالکان آنها مواجه شده که می‌گویند چنین اقدامی بازدید از سایت‌های اصلی تولیدکننده محتوا را کاهش می‌دهد.

کمیسیون اروپایی نیز در سال ۲۰۱۰ تحقیقاتی در این زمینه به عمل آورد تا مشخص شود آیا گوگل از تسلط خود بر بازار جست‌وجوگرهای اینترنتی برای کنار زدن ناعادلانه رقبا استفاده کرده یا خیر. اما پس از وعده گوگل در جهت جلب رضایت این کمیسیون تحقیقات یاد شده متوقف شد.

مارگارت وستگر کمیسیونر امور رقابت در کمیسیون اروپا می‌گوید تحقیقات در زمینه اقدامات غیررقابتی گوگل در حوزه سیستم‌عامل اندروید و قرارداد با شرکت آمازون برای فروش کتب ناشران الکترونیک کماکان ادامه دارد. گوگل در مورد ادعاهای شرکت نیوز علیه خود اظهارنظری نداشته است.


کد مطلب: 42411

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/42411/شکایت-تازه-گوگل-اروپا

ايتنا
  https://www.itna.ir