۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷

راه‌اندازی کانال جدید داعش در تلگرام

ایتنا- توئیتر و فیس‌بوک ادعای می‌کنند مطالب حامیان داعش را حذف می‌کنند، اما در عمل فعالیت حامیان تروریست‌ها در این شبکه‌های اجتماعی کماکان ادامه دارد.
راه‌اندازی کانال جدید داعش در تلگرام


حامیان گروه تروریستی داعش با هدف افزایش حضور در فضای مجازی کانال جدیدی در برنامه تلگرام ایجاد کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، اعضا و هواداران داعش که در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و فیس‌بوک هم حضور فعال دارند در ماه‌های اخیر از برنامه‌های گپ موبایلی مانند واتس‌آپ و تلگرام هم برای اطلاع‌رسانی و جذب اعضای جدید استفاده می‌کنند و بعد از شناسایی و حذف کانال‌های خود مجددا کانال‌های جدیدی راه‌اندازی می‌کنند.

کانال جدید داعش در تلگرام Online Dawah Operation نام دارد و چند هفته بعد از راه‌اندازی توانسته توجه حامیان این گروه تروریستی را به خود جلب کند.

گردانندگان این کانال از اعضای داعش می‌خواهند به نفع آنها در فضای مجازی تبلیغ کنند و در سایت‌های مختلف به اظهارنظر به نفع این گروه تروریستی بپردازند. آنها همچنین فعالیت‌های خود در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک را در این کانال بازتاب می‌دهند.

در این کانال تبلیغاتی در مورد گروه‌های دیگر حامی داعش در تلگرام هم منعکس می‌شود. این گروه‌ها هم حاوی ویدئوها و دیگر اقلام تبلیغاتی داعش هستند. اعلام برنامه در مورد نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات به نفع داعش هم در این گروه‌ها و کانال مذکور وجود دارد. به عنوان مثال در یکی از پیام‌های گروه یاد شده آمده است که در یک هفته خاص دو روز به فعالیت در توئیتر و سه روز به فعالیت در فیس‌بوک اختصاص می‌یابد.

در حالی که ادعا می‌شود توئیتر و فیس‌بوک مطالب حامیان داعش را پاک و حذف می‌کنند، در عمل فعالیت حامیان تروریست‌ها در این شبکه‌های اجتماعی کماکان ادامه دارد. بررسی‌های موسسه تحقیقاتی Brookings نشان می‌دهد تعداد حساب‌های کاربری فعال حامی داعش در توئیتر بالغ بر ۴۶ هزار مورد است. در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۲۵ هزار حساب متعلق به داعش در توئیتر تعلیق شد.
کد مطلب: 42410
نام شما
آدرس ايميل شما


محمد
feedback
خوب
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام