۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹

رد توطئه فیس‌بوک توسط ترامپ: من از ستارگان بزرگ اینترنتم

ایتنا- ترامپ در واکنش به اقدام احتمالی فیس‌بوک علیه خود گفته است: من فکر می‌کنم فیس‌بوک خوب است و نمی‌توانم تصور کنم که آنها کاری بر ضد من انجام دهند.
رد توطئه فیس‌بوک توسط ترامپ: من از ستارگان بزرگ اینترنتم


دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده آمریکا می‌گوید از بابت مخالفت فیس‌بوک با خودش نگرانی ندارد، زیرا اینترنت عاشق دونالد ترامپ است.


به گزارش ایتنا از فارس، روز گذشته برخی منابع از طرح سوالی از سوی برخی کارکنان فیس‌بوک در یک جلسه هفتگی پرسش و پاسخ در مورد ضرورت یا عدم ضرورت مقابله با ترامپ خبر داده بودند. البته مشخص نیست زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک چه پاسخی به این سوال داده است.

ترامپ در واکنش به اقدام احتمالی فیس‌بوک علیه خود گفته است: من فکر می‌کنم فیس‌بوک خوب است و نمی‌توانم تصور کنم که آنها کاری بر ضد من انجام دهند. وی که در یک مصاحبه تلفنی در برنامه فاکس و دوستان شرکت کرده بود افزود: من یکی از ستارگان بزرگ آنها هستم.

موضع افراطی ترامپ در مورد دیوار کشیدن در مرز مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران از این کشور به آمریکا و همین‌طور نظر وی در مورد ممنوع کردن ورود مسلمانان به ایالات متحده با واکنش‌های تندی مواجه شده و به نظر می‌رسد بسیاری از مدیران شرکت‌های فناوری در آمریکا هم از تصور ریاست‌جمهوری چنین فردی به شدت بیمناک هستند.

فیس‌بوک با ۱.۰۴ میلیارد کاربر می‌تواند نقش مهمی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ایفا کند، به خصوص که یافته‌های مرکز تحقیقاتی Pew در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد ۶۳ درصد از کاربران فعال این شبکه اجتماعی گفته‌اند از آن به عنوان منبعی برای دریافت اخبار استفاده می‌کنند. این رقم نسبت به رقم ۴۷ درصدی در سال ۲۰۱۳ رشد قابل توجهی نشان می‌دهد.

فیس‌بوک می‌تواند با دستکاری الگوریتم‌های فیدخبری کاربران کاری کند تا آنها اخبار و اطلاعات را با جهت‌گیری‌های خاصی دریافت کنند و نسبت به افراد مختلف مواضع مثبت یا منفی پیدا کنند. البته این شرکت قبلا اعلام کرده بود هرگز برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا تلاش نخواهد کرد.
کد مطلب: 42352
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر