۰
plusresetminus
شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳
در مرکز مکانیزه پست؛

بزرگ‌ترین دیتاسنتر کشور راه‌اندازی می‌شود

ایتنا- بزرگترین مرکز دیتای کشور (دیتاسنتر) در ساختمان مرکز مکانیزه پست راه‌اندازی می‌شود.
بزرگ‌ترین دیتاسنتر کشور راه‌اندازی می‌شود


محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر اظهار داشت: بزودی بخشی از یک طبقه ساختمان مرکز مکانیزه پست، در اختیار سازمان فناوری اطلاعات برای ایجاد بزرگ‌ترین دیتا سنتر کشور قرار می‌گیرد که این اقدام می‌تواند در جهت ایجاد سرویس‌های الکترونیکی پستی نیز کمک شایانی کند؛ به طوری که مسئولان شبکه پستی دیگر دغدغه‌ای برای اختصاص پهنای‌باند نخواهند داشت.


به گزارش ایتنا از مهر، وی با اشاره به نقش شرکت پست در استقرار دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: پست مهمترین بخش در تحقق و استقرار دولت الکترونیک در کشور است و بدون آن، این امر محقق نخواهد شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به تدوین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و ترسیم نقشه راه برای توسعه پست در کشور گفت: امسال در پست هم سال تحول و هم اقتصاد مقاومتی است و باید با قوت برنامه‌های آن را ادامه داد و بر اساس آن خدمات مختلفی را تعریف کرد تا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سهم بیشتری در ایجاد اشتغال فراهم کرد.

واعظی خواستار تقویت بخش بین‌الملل شرکت پست شد و ادامه داد: وقتی به اداره بین‌الملل می‌رسیم، همه به فکر سفرهای خارج از کشور می افتند، در صورتی که اداره بین‌الملل باید با مطالعه در خدمات پستی کشورهای موفق و ارائه ترجمه خوب از پژوهش‌های انجام شده در این کشورها، به مقایسه و تحقیق بپردازد و به بخش فنی برای بومی‌سازی خدمات کمک کند.
کد مطلب: 42315
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام