۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲

حذف تبلیغات فروش اسلحه از فیس‌بوک پس از اعتراضات رسانه‌ای

ایتنا- فیس‌بوک فروش اسلحه خصوصی را تنها در ژانویه امسال و پس از فشارهای گسترده‌ای رسانه‌ای و افکار عمومی ممنوع کرد!
حذف تبلیغات فروش اسلحه از فیس‌بوک پس از اعتراضات رسانه‌ای


پس از انتشار گزارش‌های رسانه‌ای در مورد تبدیل شدن فیس‌بوک به محلی برای تجارت غیرقانونی اسلحه در عراق، سوریه، یمن و لیبی توسط داعش، تبلیغات خرید و فروش سلاح از این شبکه اجتماعی حذف شد.


به گزارش ایتنا از فارس، اخبار و مطالب منتشر شده در روزهای اخیر در برخی سایت‌ها و نشریات نشان می‌داد فیس‌بوک، واتس‌اپ، تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار شاهد حضور افراد و گروه‌های مختلف و از جمله تروریست‌های داعش هستند که از این امکانات برای خرید و فروش انواع اسلحه و حتی تسلیحات سنگین استفاده می‌کنند.

پس از انتشار این اخبار فیس‌بوک صفحاتی را که حاوی تبلیغات فروش انواع سلاح‌های سبک و سنگین بوده‌اند حذف کرده است. البته مشخص نیست آیا تمامی این صفحات توسط فیس‌بوک بلوکه شده‌اند یا خیر.

تروریست‌های داعش در عراق و سوریه و لیبی و یمن با تشکیل گروه‌های مختلف در فیس‌بوک با اسامی مستعار به فروش انواع سلاح‌های ساخت آمریکا و انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی می‌پردازند. در میان این سلاح‌ها مسلسل‌های سنگین، سلاح‌های ضدتانک،سیستم‌های ضدهوایی قابل حمل،خمپاره انداز و حتی راکت‌های موشک‌انداز هم دیده می‌شود.

نکته جالب اینکه فیس‌بوک فروش اسلحه خصوصی را تنها در ژانویه امسال و پس از فشارهای گسترده‌ای رسانه‌ای و افکار عمومی ممنوع کرد و برای گزارش وجود صفحاتی به این منظور امکاناتی را به این شبکه اجتماعی افزود.
کد مطلب: 42196
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير