d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - بای‌بای گوگل کروم! - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بای‌بای گوگل کروم!

سايت خبری همشهري آنلاين , 18 فروردين 1395 ساعت 13:32

ایتنا- گوگل با قطع نرم‌افزار Chrome App Launcher سود بیشتری با قطع کردن ویژگی‌های ناکار آمد از دیگر نرم‌افزار‌های خود داشته باشد.
کمپانی گوگل قصد قطع کردن نرم‌افزار Chrome App Launcher (راه‌انداز برنامه Chrome) در تمام سیستم‌عامل‌ها غیر از اپل را دارد.


به گزارش ایتنا از همشهری آنلاین، این به این معنا است که کسانی که علاقه‌مند با کار کردن با محبوب‌ترین نرم‌افزارهای گوگل هستند دیگر نمی‌توانند از روی منوی دستگاه خود این نرم‌افزار را فعال کنند.

این برنامه یا لانچر بعنوان یک اپ برروی صفحه استارت، taskbar و دسکتاپ در ویندوز ۸ و در نوار منو برروی ویندوز ۷ قرار می‌گرفت و به کاربر این اجازه را می‌داد تا دسترسی سریعی به مرورگر، جی‌میل، کروم استور و هرگونه برنامه‌ای که با مرورگر کروم کار می‌کند داشته باشد.

علاوه بر این، کاربر می‌تواند اپ‌ها، بوک مارک‌ها، رمز عبور و history و دیگر تنظیمات برروی دستگاه‌های مختلف را با ورود به کروم سینک کند.

به گفته سازنده این نرم‌افزار هدف گوگل از این اقدام ساده‌سازی استفاده از اینترنت در آینده بوده است. طبق آمار گرفته شده اکثر کاربران از این نرم‌افزار برای استفاده از دیگر اپلیکیشن‌های گوگل استفاده می‌کنند.

گوگل با این اقدام می‌تواند سود بیشتری با قطع کردن ویژگی‌های ناکار آمد از دیگر نرم‌افزار‌های خود داشته باشد.


کد مطلب: 42116

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/42116/بای-بای-گوگل-کروم

ايتنا
  https://www.itna.ir