۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲

خودروی تویوتا می‌تواند مقصد شما را پیش‌بینی کند

ایتنا - «مشتریان انتظار دارند تجربه‌ای را که با گوشی خود کسب کرده‌اند در وسایل نقلیه خود نیز داشته باشند، و این وظیفه ماست که انتظاراتشان را برآورده کنیم.»
خودروی تویوتا می‌تواند مقصد شما را پیش‌بینی کند


آیا در آینده ماشین‌ها همچنان با برق، هیدروژن و یا سیستم قدیمی بنزین کار می‌کنند؟ در همه این موارد یک واقعیت مشترک است؛ اینکه در هر صورت، حجم عظیمی از اطلاعات تولید و فراهم می‌شود، و اینجاست که تازه چالش برای استفاده و بهره‌برداری از این اطلاعات آغاز می‌گردد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت تکنولوژی‌ریویو، به تازگی تویوتا شرکت بزرگ خودروساز ژاپنی با انتشار خبر راه‌اندازی یک شرکت تابعه جدید به نام "تویوتا کانکتد" اعلام کرد مدیریت نگهداری  تمامی داده‌های جمع‌آوری شده از وسایل نقلیه خود را به این شرکت جدید واگذار خواهد نمود.

این شرکت ضمن اعلام همکاری با کمپانی مایکروسافت در این سرمایه‌گذاری افزود: «این داده‌ها که جمع‌آوری و تحویل داده شده‌اند، شامل تمامی داده‌های نقشه‌برداری، آمار موتور، و سوابق رفتار رانندگان می‌باشند.»

به گفته این شرکت: «این امر هرچند می‌تواند به‌روزرسانی ویژگی‌های وسیله نقلیه و نیز رفع اسیب‌پذیری‌ها و اشکالات از راه دورباشد، اما هدف ما در واقع توسعه و طراحی نوع جدیدی از واسط نرم‌افزاری است که توانایی پیش‌بینی وضعیت راننده را داشته باشد.»
بدین ترتیب نخستین قدم‌ها برای پیش‌بینی مقصد مورد نظر راننده برداشته خواهد شد.


در طول دهه گذشته اتومبیل‌ها بیش‌ از پیش کامپیوتری شده‌اند. تسلا این روند را تسریع کرد، و با به‌روزرسانی نرم‌افزار اتومبیل مشتریانش از طریق 3G و نیز ارائه اپلیکیشن ویژه، این امر را تحقق بخشید.

ژاک هیکس، مدیرعامل کمپانی تویوتا‌کانکتد در جلسه معرفی این شرکت اعلام کرد:‌ «نیازهای مصرف‌کنندگان با غالبا با تکنولوژی موردنظرشان شکل می‌گیرند.»
او ادامه داد: «آنها انتظار دارند تجربه‌ای را که با گوشی خود کسب کرده‌اند در وسایل نقلیه خود نیز داشته باشند، و این وظیفه ماست که انتظاراتشان را برآورده کنیم.»

شرکت تویوتا قصد ندارد جزئیات اطلاعاتی را که جمع‌آوری کرده و یا حتی چگونگی جمع‌آوری‌اش را فاش کند، اما به احتمال زیاد متناسب با مدل‌هایی خواهند بود که سیستم‌های کامپیوتری پیشرفته‌ای داشته و ضمنا قابلیت اتصال نیز داشته باشند.

به گفته صاحبنظران، مهم‌ترین مزیت این سیستم قابلیت تطبیق و به‌روزرسانی آن بر مبنای عادات خاص هر فرد است. علاوه بر این اطلاعات مربوط به جاده هم بر مبنای الگوی رانندگی هر فرد در دسترس وی قرار می‌گیرد.
 
کد مطلب: 42081
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است