۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷

مایکروسافت متخصص لینوکس را ربود

ایتنا - مایکروسافت ویم‌کوکرتس یکی از مهره‌های ارزشمند لینوکس را استخدام کرد.
مایکروسافت متخصص لینوکس را ربود


مایکروسافت ویم کوکائرتس یکی از مهره‌های مشهور و ارزشمند لینوکس را استخدام کرد. وی عضو ارشد لینوکس و مهندسی مجازی‌سازی در اوراکل بود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، کوکائرتس به مدت بیست سال در شرکت اوراکل کار می‌کرد و ضمنا از اعضای برجسته هیئت مشورتی بین‌المللی Linux.SYS-CON.com نیز بود.
گفتنی است اوراکل هنوز هم او را به عنوان یکی از کارمندانش در فهرست خود نگه داشته و گزارش داده: ‌«او هنوز هم یکی از اعضای اصلی در مرکز داده خط تولید و مجازی‌سازی لینوکس اوراکل است.»

در لیست اوراکل تصرح شده که کوکائرتس از سال ۱۹۹۵ تاکنون در اوراکل مشغول به کار است، اما ظاهرا این‌طور نیست، و با توجه به گزارشات وب‌سایت فورچون و مشخصات او در پروفایل لینکدین شخصی وی، کوکائرتس از ماه مارس در استخدام مایکروسافت بوده است، و مشخصا فعالیت او در بخش مدیریت متن‌باز مایکروسافت است.


این قضیه در واقع باعث شفاف‌سازی ماجرا شده، اگرچه در باره‌ اینکه دقیقا کوکائرتس چه می‌کند نمی‌توان دقیق سخن گفت. به ویژه اینکه وی در حال حاضر علاوه بر کار بر روی لینوکس در مایکروسافت، احتمالا چه فعالیت‌های دیگری دارد.

یکی از مدیران مایکروسافت در گفت‌وگو با این سایت، ضمن تایید حضور کوکائرتس در این شرکت در بخش منبع باز برای فعالیت در پردازش ابری، تاکید کرد که این شرکت عمیق‌تر به کار در عرصه منبع‌باز ادامه خواهد داد و کوکائرتس به نوآوری در این بخش خواهد پرداخت.

مایکروسافت در سال‌های اخیر نسبت به لینوکس تمایل فراوانی نشان داده و اعلام کرده که امسال آمادگی خواهد داشت تا نسخه‌ای از SQL سرور را برای سیستم‌های مبتنی بر لینوکس عرضه نماید.
به گفته یکی از مدیران این شرکت: «سرور SQL ارائه شده از سوی مایکروسافت برای لینوکس با انعطاف بیشتری برای کسانی که از این سرورها استفاده می‌کنند عرضه خواهد شد.»
 
کد مطلب: 42073
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام