d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - غول‌های فناوری بدنبال استفاده از انرژی پاک
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸

غول‌های فناوری بدنبال استفاده از انرژی پاک

ایتنا - اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت حمایت مشترک خود را از طرح انرژی پاک سازمان محیط زیست در ۲۹ ایالت اعلام کردند.
غول‌های فناوری بدنبال استفاده از انرژی پاک


هرچند برنامه‌های دولت آمریکا و مخصوصا سازمان حفاظت از محیط زیست این کشور برای کاهش انتشار دی اکسیدکربن همچنان در دادگاه معلق است، اما از طرفی شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری و اطلاعات مستقلا همکاری خود را در این عمل اعلام کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت انگجت، شرکت‌های اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت، حمایت مشترک خود را از طرح انرژی پاک سازمان محیط زیست در ۲۹ ایالت اعلام کردند. استدلال آنها در این است که توجه به محیط زیست و استفاده از انرژی پاک واقعی و ضروریست، بلکه احساس خوبی به مدیران و کارکنان این کسب‌ و کارها می‌دهد.
آنها البته افزوده‌اند که درست است که با انرژی پاک موافقت کرده‌اند، اما این به معنای آن نیست که بصورت کامل زیر سلطه این برنامه دولتی بروند و تمامی شرایط آن را بپذیرند.این شرکت‌ها اعلام کردند: «ما می‌توانیم هم امکانات مورد نیازمان را خودمان بسازیم و هم از ارائه دهندگان سازگار با محیط زیست خریداری کنیم.»
از آنجا که این کمپانی‌ها برای تغییر انرژی بدون تولید گازهای گلخانه‌ای انگیزه و پول کافی دارند، حمایت از این تصمیم برایشان بسیار آسان است.

گفتنی است وفاداری کامل به این تصمیم در برخی ایالات آمریکا چندان راحت نیست، به عنوان مثال در ایالاتی مانند ویرجینیای غربی که در آن زغال‌سنگ و سایر منابع انرژی آلوده‌کننده محیط زیست بوفور استفاده می‌شوند، این تصمیم یک چالش جدی خواهد بود.

با این حال تصمیم و اقدام شرکت‌های بزرگ فناوری در این زمینه، یک اقدام جدی و سرمشق در زمینه انرژی پاک و محیط زیست شمرده می‌شود.
 
کد مطلب: 42013
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير