d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - گوگل رؤیای هوش مصنوعی را به واقعیت تبدیل می‌کند
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
در قالب یک نرم‌افزار؛

گوگل رؤیای هوش مصنوعی را به واقعیت تبدیل می‌کند

ایتنا- بی‌شک پروژه نرم‌افزار هوش مصنوعی گوگل به شکل‌گیری تحولی بزرگ در دنیای محاسبات کمک خواهد کرد.
گوگل رؤیای هوش مصنوعی را به واقعیت تبدیل می‌کند


تیمی از دانشمندان گوگل پروژه خاصی را هدایت می‌کنند و به دنبال تحقق رؤیای بزرگ هوش مصنوعی هستند.


به گزارش ایتنا از مهر، دمیس هاسابیس دانشمند انگلیسی عرصه هوش مصنوعی و متخصص در زمینه طراحی بازی‌های رایانه‌ای به شمار می‌آید که در حوزه کاری خود یکی از شناخته شده‌‌ترین‌ها محسوب می‌شود.

بدون شک همین شهرت و اعتبار کاری برای غول فناوری دنیا یعنی گوگل کافی است تا یکی از بزرگترین پروژه‌های چند سال اخیر خود را به آن بسپارد. این پروژه به بررسی تمامی نکات ریز و درشت هوش مصنوعی مربوط می‌شود.

نشریه تکنولوژی ریویو در گزارشی به بررسی برنامه جدید گوگل پرداخته و می‌نویسد: نزدیک به ۲۰۰ دانشمند حوزه هوش مصنوعی و علوم اعصاب در قالب گروهی موسوم به «فکر عمیق» گرد هم آمده‌اند تا نرم‌افزاری را به دنیا معرفی کنند که بدون شک در آینده‌ای نه چندان دور به شکل‌گیری تحولی بزرگ در دنیای محاسبات کمک خواهد کرد.

فلسفه کلی که در این پروژه دنبال می‌شود تلاش برای دستیابی به نرم‌افزاری است که رؤیایی به نام هوش مصنوعی را محقق ساخته و در ادامه بتوان از آن برای حل هر چیز دیگری استفاده کرد.

به عقیده این دانشمندان، امروزه هم‌طراز با هوش مصنوعی به یاد مفاهیمی همچون تشخیص چهره می‌افتیم اما تیمی که زیر نظر هاسابیس کار می‌کند در تلاش است تا چیزی را به وجود آورد که هوش مصنوعی عمومی تلقی می‌شود. به بیان دیگر آنها به دنبال مفهومی هستند که همچون انسان توانایی یادگیری و سپس به کارگیری آموخته‌ها برای حل چالش‌های دیگر را داشته باشد.


دمیس هاسابیس مغز متفکر پروژه «فکر عمیق گوگل»

به نوشته تکنولوژی ریویو، نرم‌افزاری که در گوگل ارائه می‌شود چشم‌اندازی را ایجاد می‌کند که در آن هوش مصنوعی می‌تواند نظریه‌های مختلف علمی را مورد آزمایش قرار داده و در قالب روبات‌های هوشیار و چالاک نمود پیدا کند.

نکته جالب توجه درخصوص تلاش خبرساز گوگل این است که مغز هدایت کننده تیمش یعنی هاسابیس تنها ۳۹ سال سن دارد. او در شکل‌گیری گروه «فکر عمیق» در سال ۲۰۱۰ نقش داشت و حالا مرد همه کاره آن به شمار می‌آید. او طی سال‌هایی که به تحقیق در زمینه هوش و رایانه مشغول بود نکات زیادی را به دست آورده و همواره در تلاش بوده که یافته‌ها و آموخته‌هایش در زمینه هوش زیستی را به ماشین‌ها منتقل کند.

۲۰۰ دانشمندی که این روزها در لندن سخت مشغول پیش بردن این پروژه هستند درحالی چشم به آینده دوخته‌اند که همواره باید منتظر اظهارنظرهای بحث‌برانگیزی نیز باشند. بی تردید مهم‌ترین آنها مربوط به استفان هاوکینگ، فیزیکدان سرشناس دوران معاصر می‌شود که معتقد است هوش مصنوعی تهدیدی جدی برای آینده بشریت به حساب می‌آید.
کد مطلب: 41995
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام