۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴

ورود فورد به بازار خودروهای بدون راننده

ایتنا- شرکت فورد به‌عنوان یکی از مشهورترین کمپانی‌های خودروسازی ایالات متحده آمریکا مطرح است ولی به‌تازگی رویکرد سنتی این شرکت تغییر یافته است و بخش فناوری این شرکت به سراغ خودروهای بدون راننده رفته‌اند.
ورود فورد به بازار خودروهای بدون راننده


شرکت فورد به‌عنوان یکی از مشهورترین کمپانی‌های خودروسازی ایالات متحده آمریکا مطرح است ولی به‌تازگی رویکرد سنتی این شرکت تغییر یافته است و بخش فناوری این شرکت به سراغ خودروهای بدون راننده رفته‌اند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، شرکت فورد نیز به جمع شرکت‌های بزرگی که قصد دارند تا خودروهای بدون راننده بسازند افزوده شده است.

این شرکت بزرگ و ریشه‌دار آمریکایی به‌تازگی اعلام کرده است که بخش عمده‌ای از تمرکز بخش صنایع خودروی خود را به فعالیت در بازار وسایل نقلیه بدون راننده اختصاص خواهد داد.

 

به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد که شاهد استخدام تعداد زیادی از متخصصان فناوری در بخش تحقیق و توسعه این شرکت باشیم تا بخش‌های مربوط به فناوری اطلاعات که به‌عنوان عناصری حیاتی در ساخت خودروهای بدون راننده مطرح هستند در این شرکت شکل بگیرند.

البته این به معنای خروج فورد از بازار تولید خودروهای معمولی نیست بلکه این شرکت طرح خودروهای بدون راننده را برای دهه بعدی میلادی در نظر داشته و از هم‌اکنون خود را برای آینده آماده می‌سازد.

مارک فیلد به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی فورد دراین‌باره می‌گوید: «هدف ما ورود به این بازار بزرگ و رو به رشد است، بازاری که هم‌اکنون نیز پتانسیلی ۵.۴ تریلیون دلاری را در خود جای داده است.»
 
کد مطلب: 41929
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام