۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴

کروم‌بوک را هک کنید و صدهزار دلار جایزه بگیرید

ایتنا - گوگل به کسی که موفق به هک سیستم‌عامل کروم بشود صدهزار دلار پاداش خواهد داد.
کروم‌بوک را هک کنید و صدهزار دلار جایزه بگیرید


«میخواهید میلیونر شوید؟» نه! اشتباه نکنید. این جمله عنوانی برای یک کلاهبرداری استادانه نیست. گوگل به شخصی که بتواند به سیستم‌عامل کروم نفوذ کند ۱۰۰.۰۰۰ دلار پاداش خواهد داد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، لپ‌تاپ‌های کروم بوک در حالت ورود میهمان یا Guest از بیشترین میزان امنیت و تدابیر دفاعی برخوردارند. به عنوان مثال کاربر کروم بوک در این حالت تنها می‌تواند فایل‌هایی را بارگذاری کند، اما نمی‌تواند هیچ برنامه‌ای نصب کند، حتی اگر آن برنامه از فروشگاه گوگل بارگذاری شده باشد.

سال گذشته، گوگل برای کسی که بتواند نسخه اولیه یا میهمان کروم‌بوک را هک کند پاداشی ۵۰.۰۰۰ دلاری عرضه کرد. تیم امنیتی گوگل بر این باور است که تابه‌حال حتی یک نفر هم موفق به انجام این کار نبوده و به همین دلیل تصمیم گرفته پاداش را حدود ۷۰.۰۰۰ یورو یعنی تقریبا به ۱۰۰.۰۰ دلار افزایش دهند.

گوگل در یک پست‌بلاگ اظهار کرد: «از آن‌جا که با وجود پاداش ۵۰.۰۰۰ دلاری کسی موفق به هک کروم بوک ما نشد، تصمیم گرفتیم که مبلغ این پاداش را بیشتر کنیم.»


در ادامه افزود: «تنها کاری که برای پاداش سخاوتمندانه ما نیاز است هک کردن است.»

شایان ذکر است، گوگل برای حاتم‌بخشی خود سه قانون مقدماتی قرار داده است:
- فقط گزارش مسائلی که خود گوگل از وجود آنها بی‌خبر است پذیرفته می‌شوند.
- باگ‌های امنیتی احتمالی باید تنها به گوگل مربوط بوده، و فقط به گوگل گزارش شود، بنابراین هرگونه انتشار آنها، خلاف توافق خواهد بود.
- اگر شخصی باگی پیدا کند و پژوهشگران گوگل قادر به پیدا کردن باگ مشابه در کمتر از ۴۸ ساعت نشوند، آن شخص پاداش خود را دریافت خواهد کرد.
 
کد مطلب: 41925
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام