کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

محدود شدن شبکه‌های اجتماعی ترکیه بعد از انفجارهای آنکارا

خبرگزاری فارس , 24 اسفند 1394 ساعت 11:41

ایتنا- مقامات ترکیه پس از وقوع انفجارهای سهمگین در آنکارا پایتخت این کشور دسترسی به شبکه های اجتماعی را ناممکن کرده‌اند.
به گزارش ایتنا از فارس به نقل از ایندیپندنت، برخی رسانه‌ها حق انتشار اخبار و گزارش‌های خبری در مورد این انفجارها را از دست داده‌اند و در حال حاضر شبکه دولتی TRT تنها رسانه‌ای است که حق دارد تصاویر این بمب‌گذاری را پخش کند.


پس از به اشتراک‌گذاری تصاویر تکان‌دهنده این انفجارها در شبکه‌های اجتماعی محدودیت‌های شدیدی بر اساس حکم دادگاه بر علیه آنها اعمال شد. تصویری از این حکم نیز در اینترنت منتشر شده است.

در حال حاضر کاربران اینترنت در ترکیه از فیلترشکن برای دسترسی به اخبار و اطلاعات و سایت‌های فیلترشده استفاده می‌کنند. یکی از روزنامه‌نگاران روزنامه زمان امروز در مطلبی در توییتر در این مورد نوشت: ما نمی‌دانیم این حملات کی و در کجا رخ داده، اما دقیقا می‌دانیم بعد از حملات مذکور چه رخ خواهد داد: سانسور رسانه‌ای که اثر معکوس خواهد داشت.

شب گذشته انفجار مهیب خودروی بمب‌گذاری شده در در میدان «کیزلای» مرکز آنکارا پایتخت ترکیه را لرزاند. این انفجار تا کنون ۳۳ کشته و ۷۵ زخمی بر جای گذاشته است.


کد مطلب: 41892

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/41892/محدود-شدن-شبکه-های-اجتماعی-ترکیه-بعد-انفجارهای-آنکارا

ايتنا
  https://www.itna.ir