۲
۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹
واعظی:

تمام تلاشمان افزایش سرعت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است

ایتنا- همزمان با ۲۱ اسفند و صد و سی و نهمین سال تأسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی پیامی به این مناسبت صادر کرد.
تمام تلاشمان افزایش سرعت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استبه گزارش ایتنا از مهر، واعظی در این پیام آورده است: ۱۳۹سال پیش با تاسیس وزارت تلگراف در ایران، ارتباط بین مردم از طریق تلگراف بر قرار می‌شد،از ۱۳۹ سال پیش تاکنون تغییرات وسیعی در این فناوری ایجاد شده است به گونه‌ای که در این زمان از هر قوم و نژادی که باشید و در هر نقطه‌ای از جهان که زندگی می‌کنید به آسانی می‌توانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید.


این همه تغییر در فناوری ارتباطات با تحول دیگری که در زمینه اینترنت و شبکه‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده موجب شده که مردم در هر لحظه و در هر مکان بتوانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

تأثیرات این فناوری در تحولات جهان امروز آنقدر افزایش یافته است که برخی این دوره را عصر ارتباطات و انقلاب اطلاعات می‌نامند.

در سطح کلان‌تر تمامی ابعاد پیشرفت جوامع بشری به دنبال پیشرفت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر گشته است و این فناوری به پیشران توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است .

به همین جهت کوچکترین تعلل در توسعه این حوزه می‌تواند اثرات ناگواری بر سایر بخش‌های جامعه داشته باشد. لذا در دولت تدبیر و امید تمام تلاش همکاران این وزارت معطوف به افزایش سرعت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه چندین برابری آن شده است.

از طرف دیگر دسترسی سهل و آسان همه شهروندان، ایجاد عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا، ما را بر آن داشت تا به توسعه اینترنت روستایی، اجرای نسل سوم و چهارم تلفن همراه و ایجاد تسهیلات و قوانین لازم بین در روابط بین اپراتورها بپردازیم تا شاید بخشی از وظیفه خود را به مردم فهیم و عزیز کشورمان ادا کرده باشیم.

دولت تدبیر و امید دسترسی آزاد به اطلاعات را حق همه شهروندان می‌داند چرا که این دسترسی منجر به ارتقاء سطح آگاهی و امنیت، ارتقاء سطح زندگی ، شفافیت و کاهش فساد و افزایش امید خواهد شد و یکی از مهمترین راه‌های آن رشد سریع فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور است لذا با تمام توان و با حمایت مردم عزیزمان به دنبال تحقق آن هستیم.

امیدواریم با عنایات خداوند متعال در سال ۹۵ بتوانیم بخش دیگری از مطالبات مردم را پاسخگو باشیم
کد مطلب: 41871
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
جالبه که کاربر نهایی هیچ چیزی مشاهده نمیکنه
شاید دارن تو مریخ کار میکنن
اینترنت گران، بی کیفیت، حجمی و پر از فبلتر هست
حالا شما هی دروغ بگو
feedback
Iran, Islamic Republic of
من که از 10 سال پیش اینترنتنم تغییری نکرده. فقط تعداد سایت های فیلتر شده روز به روز بیشتر شده. نمیدونم این توسعه توسعه که میگن رو چرا ما لمس نمیکنیم. نکنه به قول این دوستمون زیرساخت مریخ رو دارن توسعه میدن؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام