۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷

و اینک خانه هوشمند روباتیک

ایتنا- به‌تازگی یک شرکت استارت‌آپ به سراغ طراحی سیستمی رفته است که با تلفیق فناوری‌های روباتیک و خانه‌های هوشمند می‌تواند امکاناتی بی‌نظیر را برای کاربران خود به همراه بیاورد.
و اینک خانه هوشمند روباتیک


به‌ تازگی یک شرکت استارت‌آپ به سراغ طراحی سیستمی رفته است که با تلفیق فناوری‌های روباتیک و خانه‌های هوشمند می‌تواند امکاناتی بی‌نظیر را برای کاربران خود به همراه بیاورد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، بسیاری از ما خانه‌های هوشمند و سیستم‌های روباتیک را از هم جدا می‌دانیم ولی مسئولان طرح کیک استارت مغز اشیاء با این موضوع چندان موافق نیستند و این دو فناوری را برای بهبود کارایی با هم تلفیق کرده‌اند.

این طرح شامل استفاده از ساختار شبه روباتیک ویژه‌ای می‌شود که در محیط داخلی خانه‌ها می‌توان از آن بهره گرفت و نکته مهم این قابلیت این است که این سیستم‌ها می‌توانند نیازهای کاربران خود را پیش‌بینی کرده و به آنها رسیدگی نمایند.

 

به‌ این‌ ترتیب این روبات‌ها با بررسی رفتارهای کاربر خود در خانه می‌توانند رفتارهای او را شناسایی کرده و در هنگام نیاز، برخی از کارهای موردنظر را بر عهده بگیرند.

برای نمونه می‌توان گفت که این ساختار می‌تواند درک کند که شما چه زمانی به خواب فرورفته‌اید و برای آسایش بیشتر شما، پرده‌های خانه را بکشد ولی درست با بیدار شدن شما، پرده‌ها را دوباره به وضعیت گشوده بازگرداند.

دیگر نمونه یادشده توسط سازندگان این شرکت این است که این روبات می‌تواند در طول شب و در هنگام ورود شما به محیط‌های مختلف، چراغ را برای شما روشن کند تا در تاریکی و به‌سختی راه نروید. البته این فناوری چندان ارزان نیز نخواهد بود و استفاده از آن برای مدل پایه به ۱۲۵ دلار حق عضویت ماهانه نیاز خواهد داشت.
 
کد مطلب: 41830
نام شما
آدرس ايميل شما