d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سازگار شدن نرم‌افزار پایگاه داده مایکروسافت با لینوکس
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۱

سازگار شدن نرم‌افزار پایگاه داده مایکروسافت با لینوکس

ایتنا- خدمات کلود مایکروسافت موسوم به آزور کاملا با لینوکس سازگاری دارد.
سازگار شدن نرم‌افزار پایگاه داده مایکروسافت با لینوکس


در حالی تا چند سال قبل کسی تصور نمی‌کرد هیچ یک از نرم‌افزارهای تولیدی مایکروسافت با دنیای متن‌باز سازگار شود که این شرکت نسخه‌ای از SQL Server سازگار با لینوکس عرضه کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس، برای اولین‌بار کاربران می‌توانند بدون استفاده از ویندوز از نرم‌افزار پایگاه داده مایکروسافت استفاده کنند. مایکروسافت در این زمینه حتی با خالقان برخی نسخه‌های پرطرفدار لینوکس هم همکاری کرده که از جمله آنها می‌توان به ردهت و اوبونتو اشاره کرد.

مایکروسافت به منظور روان‌سازی SQL Server اعلام کرده که عرضه رسمی آن را تا اواسط سال ۲۰۱۷ به تعویق خواهد انداخت. اما نسخه پیش نمایش نرم‌افزار یاد شده را برای استفاده شرکت‌های تجاری عرضه کرده است.

در حالی که استیو بالمر مدیر‌عامل سابق مایکروسافت لینوکس را به سرطان تشبیه کرده بود، ساتیا نادلا مدیر‌عامل تازه این شرکت رویکرد کاملا متفاوتی در زمینه پشتیبانی از نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌های رقیب داشته و پذیرفته که ویندوز دیگر در مرکز دنیای فعالیت‌های رایانه‌ای نیست.

خدمات کلود مایکروسافت موسوم به آزور کاملا با لینوکس سازگاری دارد و بسیاری از برنامه‌های موبایلی مایکروسافت با اندروید که مبتنی بر لینوکس است و همین‌طور iOS هماهنگی دارند. کارشناسان معتقدند این سیاست به نفع مایکروسافت است و منجر به ارتقای جایگاه آن در بازار می‌شود. زیرا دیگر دوران مخفی کردن کدهای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف سپری شده است.
کد مطلب: 41794
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام