۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۲

تصمیم فیس‌بوک به پرداخت مالیات در انگلیس

ایتنا- فیس‌بوک نهایتا تصمیم گرفت که در انگلستان مالیات بپردازد.
تصمیم فیس‌بوک به پرداخت مالیات در انگلیس


شرکت فیس‌بوک نهایتا تصمیم گرفت که در انگلستان مالیات بپردازد. بی‌بی‌سی نخستین رسانه‌ای بود که از تصمیم فیس‌بوک برای اعلام درآمد و سود خود در زمینه آگهی‌های تبلیغاتی در انگلستان خبر داده بود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر،‌ در تایید گزارش بی.بی.سی، فیس‌بوک تصمیمات خود را در قالب بیانیه‌ای آشکار کرد. در این بیانیه گفته شده: «ما از روز دوشنبه شروع به اطلاع‌رسانی به مشتریان خود در بریتانیا می‌کنیم که ضمنا نشان می‌دهد امور مالی ما در انگلستان بصورت مستقل و جدای از امور مربوط به ایرلند، محاسبه و اعلام می‌گردد. این بدان معناست که دفتر فروش بریتانیا به طور مستقیم توسط تیم بریتانیا در انگلستان ساخته مدیریت خواهد شد و از ایرلند مستقل می‌گردد. در نتیجه، سود شرکت در انگلستان از درآمدهای این دفتر محاسبه خواهد گردید.»

همچنین فیس‌بوک در این بیانیه افزوده: «با توجه به تغییرات اخیر قانون مالیاتی در انگلستان، ما احساس کردیم این تصمیم می‌تواند شفاف‌سازی بیشتر در عملکرد شرکت فیس‌بوک در بریتانیا را به دنبال داشته باشد. ساختار جدید، راحت‌تر قابل درک است و به وضوح بر ارزش فیس‌بوک در بریتانیا می‌افزاید، سیستم فروش ما را نیز ماهرانه‌تر کرده و نهایتا به تیم مدیریتی ما در انگلستان قدرت بیشتری می‌بخشد.»

البته گفته شده که این تغییرات مورد نظر فیس‌بوک، عملا تا سال ۲۰۱۷ هیچ اثر ملموسی نخواهد داشت.
همچنین تصمیم جدید فیس‌بوک در پرداخت مالیات در بریتانیا، بظاهر ارتباطی با افزایش فشار عمومی به کمپانی‌ها برای پرداخت مالیاتشان ندارد.


گوگل نیز به تازگی با پرداخت مالیات بیشتر  یعنی مبلغ ۱۳۰ میلیون یورو موافقت کرده است که ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد، اما در واقع درآمد این شرکت معادل چند میلیارد پوند است. با اینحال این کمپانی معروف اظهار کرده که پرداخت مالیات در انگلستان گیج‌کننده است.
 
کد مطلب: 41706
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير