۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱

دعوت خودروسازان برای شراکت در خدمات نقشه

ایتنا- سیستم نقشه هوشمند گوگل در آینده نقش مهمی در تشخیص تصادفات خواهد داشت.
دعوت خودروسازان برای شراکت در خدمات نقشه


خودروسازان لوکس آلمانی سرگرم مذاکره با شرکای احتمالی برای شرکت نقشه HERE هستند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت‌های آئودی، ب.ام.و و مرسدس بنز سال گذشته با هدف سبقت گرفتن از رقبایشان در عرصه فناوری، به اتفاق یکدیگر سرویس نقشه HERE نوکیا را که برای خودروهای خودران آتی کلیدی به شمار می‌رود، خریداری کردند.

روپرت استادلر، مدیرعامل آئودی به خبرنگاران گفت مذاکرات زیادی در حال حاضر در جریان است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل آئودی عنوان کرد: این خودروسازان از حضور شرکا و رقیبان برای استفاده مشترک از این پلتفرم استقبال می‌کنند.

خودروسازان مایلند به فراهم کننده خدمات تبدیل شوند تا به این ترتیب روابطشان را با مشتریانشان حفظ کنند و مانع از این شوند که غول‌های فناوری مانند گوگل و اپل کنترل سیستم‌های اطلاعات سرگرمی خودروهای آینده را در دست گیرند. از سوی دیگر این خودروسازان امیدوارند با استفاده سرنشینان خودرو از خدمات مختلف مبتنی بر مکان مانند پیدا کردن رستوران یا پارکینگ، رزرو هتل و خدمات دیگر، یک منبع درآمد جدید پیدا کنند.

سرویس‌های نقشه دیجیتالی در مقایسه با مدل قدیمی که نقشه ثابتی از راه را فراهم و در سیستم ناوبری خودرو ذخیره می‌کرد، تحول اساسی یافته‌اند و با ارائه اطلاعات لحظه‌ای درباره جاده و ترافیک پویایی بیشتری پیدا کرده‌اند.

سیستم‌های نقشه هوشمند به خودروهای خودران متصل به شبکه‌های بی‌سیم کمک می‌کنند وظایفی مانند تغییر مسیر حرکت در صورت وجود ترافیک یا وقوع تصادف در جاده پیش رو را انجام دهند. چنین سیستم‌های نقشه‌ای در آینده در تشخیص تصادف و سایر امکانات خودروهای متصل نقش خواهند داشت.
کد مطلب: 41689
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم