۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷

سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های دسکتاپ به 13 درصد رسید

ایتنا- مایکروسافت توانست تا حد زیادی ناکامی شکست ویندوز 8 را جبران کند!
سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های دسکتاپ به 13 درصد رسید


با وجود این‌که ویندوز ۷ هنوز به عنوان محبوب‌ترین سیستم‌عامل دسکتاپ مطرح است اما مایکروسافت توانسته با ویندوز ۱۰ نظر کاربران را جلب کرده و به آن را به رتبه دوم محبوب‌ترین سیستم‌عامل‌ها برساند.

ویندوز ۱۰ در ابتدای سال ۲۰۱۶ بر روی ۱۱.۸۵ درصد از رایانه‌های دسکتاپ نصب بود و حالا با پذیرش بیشتر این سیستم‌عامل توسط کاربران عادی و همچنین کسب‌وکارها این درصد به ۱۲.۸۲ درصد رسیده است. به این ترتیب پس از ویندوز ۷ که با اقتدار ۵۲.۳۴ درصد از رایانه‌ها را در بر گرفته است ویندوز ۱۰ و سپس ویندوز اکس‌پی با ۱۱.۲۴ و ویندوز ۸.۱ با ۹.۸۳ درصد در رده‌های بعدی هستند.


مک OS X 10.11، ویندوز ۸ و OS X 10.10 نیز به ترتیب با ۳.۷۲، ۲.۴۳ و ۲.۲ در رتبه‌های بعدی هستند. سایر سیستم‌عامل‌ها مانند لینوکس نیز تنها بر روی ۵.۴۲ درصد از رایانه‌ها نصب بوده و ظاهراً سهم واقعی لینوکس هم از این توزیع ۱.۷۸ درصد اعلام شده است.

به این ترتیب یک‌بار دیگر ثابت می‌شود با وجود این‌که مایکروسافت در بازار گوشی‌های هوشمند اصلاً موفق نیست اما سیستم‌عامل دسکتاپ ویندوز کماکان قاطعانه و با اختلاف بسیار زیاد نسبت به نزدیک‌ترین رقیب خود OS X اپل در رده اول ایستاده است. انعطاف‌پذیری بالاتر ویندوز، قیمت نسبتاً پایین‌تر سخت‌افزار سازگار، شرکای سخت‌افزاری قدرتمند مایکروسافت و نرم‌افزارها و بازی‌های بیشتر و متنوع‌تر از مهم‌ترین دلایل برتری ویندوز بر OS X هستند.

سیستم‌عامل آزاد لینوکس هم با وجود این‌که در دهه اخیر بسیار کاربرپسندتر و ساده‌تر شده اما به دلایلی مانند نبود تبلیغات و پشتیبانی کمتر از سوی توسعه‌دهندگان ناشناخته‌تر از رقبای خود باقی مانده است.

منبع: فارنت
کد مطلب: 41654
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام