d21'; ?> ايتنا - رسپبری پای3 مجهز به وای.فای و بلوتوث - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رسپبری پای3 مجهز به وای.فای و بلوتوث

خبرگزاری ايرنا , 12 اسفند 1394 ساعت 10:33

ایتنا- درتازه‌ترین نسخه رسپبری‌پای3 پردازنده به طور چشمگیری ارتقاء یافته است به طوری که ۵۰ درصد سریعتر از رسپبری‌پای 2 و 10 برابر سریعتر از نسخه اولیه است.
نسل سوم 'رسپبری‌پای' که رایانه‌ای بسیار ارزان قیمت و هم‌اندازه عابربانک است و می‌تواند به نمایشگر و تلویزیون متصل شود، به وای.فای و بلوتوث مجهز شد.


به گزارش ایتنا ازایرنا، بنیاد رسپبری‌پای این خبر را در چهارمین سال تولید این نوع رایانه اعلام کرد.
یکی از کاربردهای اصلی رسپبری‌پای 3 در آموزش و پرورش است و قیمت ارزان و مجهز بودن آن به وای.فای، این امکان را فراهم کرده است که در مدارس برای اتصال به اینترنت مورد استفاده قرار گیرد.

مجهز نمودن رسپبری‌پای به بلوتوث نیز برای علاقمندان و محققانی اهمیت دارد که از نسل قبلی این رایانه برای گردآوری داده‌ها از حسگرهای مختلف در اطراف آزمایشگاه‌ها و منازل خود استفاده می‌کردند و حال می‌توانند بدون اتصال مستقیم به آن حسگرها از طریق سیم، داده‌ها را دریافت کنند.

این دستگاه از یک تخته مدار، یک سیستم واحد روی یک تراشه و پورت‌هایی برای ارتباط صفحه نمایش و لوازم جانبی همراه با نرم‌افزار برای سهولت کاربران ساخته شده است.

در تازه‌ترین نسخه این دستگاه، پردازنده به طور چشمگیری ارتقاء یافته است به طوری که ۵۰ درصد سریعتر از رسپبری‌پای 2 و 10 برابر سریعتر از نسخه اولیه است.

براساس این گزارش، رسپبری‌پای 3 با پردازشگر چهار هسته‌ای 64 بیتی Cortex-A53 با 1.2 گیگا هرتز سرعت پردازش کار می‌کند ویژگی وایرلس بودن آن، این امکان فراهم می‌کند که بتواند محور کنترلی اینترنت اشیاء شود.

اینترنت اشیا به سازوکاری اطلاق می‌شود که در آن دستگاه‌های مختلف همچون سیستم‌های گرم کننده و امنیتی به اینترنت متصل می‌شوند و به کاربران اجازه کنترل از راه دور آنها را می‌دهد.


کد مطلب: 41649

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/41649/رسپبری-پای3-مجهز-وای-فای-بلوتوث

ايتنا
  https://www.itna.ir