۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۳

هوش مصنوعی ویژه با قابلیت پیش‌بینی رفتار انسانی

ایتنا- به‌تازگی دانشمندان دانشگاه استنفورد موفق شده‌اند تا نوع خاصی از هوش مصنوعی را تولید کنند که می‌تواند با بررسی رفتار انسان‌ها به پیش‌بینی رفتار آن‌ها دست بزند.
هوش مصنوعی ویژه با قابلیت پیش‌بینی رفتار انسانی


به‌تازگی دانشمندان دانشگاه استنفورد موفق شده‌اند تا نوع خاصی از هوش مصنوعی را تولید کنند که می‌تواند با بررسی رفتار انسان‌ها به پیش‌بینی رفتار آنها دست بزند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، این سیستم هوشمند می‌تواند ساختار هوش‌های مصنوعی موجود در جهان را دستخوش تغییراتی شگفت‌انگیز کند.

این تیم دانشگاه استنفورد توانسته‌اند تا روش نوینی را برای پیش‌بینی رفتار انسانی توسط هوش مصنوعی طراحی کنند که شامل یک سیستم دانش‌محور با امکان دسترسی آنلاین به یک پایگاه دارای ۶۰۰ هزار داستان است.


به گفته طراحان این سیستم، بررسی این ساختار موجب می‌شود تا این سیستم بتواند تا رفتار مردم مختلف و عکس‌العمل آنها در زمینه هر یک از رخدادها پیش‌بینی کند.

این ساختار می‌تواند از طریق مطالعه میلیون‌ها لغت موجود در این پایگاه به سراغ شناسایی مرسوم‌ترین رفتارهای استفاده شده پی ببرند و با توجه به رفتارهای شخصیت‌های داستان‌ها بتوانند تا این رفتارها را به انسان‌ها تعمیم داده و رفتار آنها را ۷ پیش‌بینی کنند.

به‌این‌ترتیب این هوش مصنوعی با مطالعه کتاب‌ها می‌تواند درک کند که هنگامی که از یک خانم تعریف می‌کنید، به‌احتمال فراوان خجالت کشیده و چهره او سرخ خواهد شد.
 
کد مطلب: 41602
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر