۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۱

آغاز فعالیت دامنه‌های اینترنتی فارسی ازاوایل سال 95

ایتنا- کاربران ایرانی به زودی می‌توانند پسوند اینترنتی خود را به فارسی ثبت کنند.
آغاز فعالیت دامنه‌های اینترنتی فارسی ازاوایل سال 95


مدیرثبت دامنه‌های اینترنتی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: ثبت دامنه‌های اینترنتی فارسی از مهم‌ترین برنامه‌های این مجموعه در سال جاری است که تا پایان فروردین ماه ۹۵ فعالیت‌اش آغاز می‌شود.


به گزارش ایتنا از ایرنا، علیرضا صالح افزود: با راه‌اندازی طرح ثبت دامنه‌های اینترنتی به زبان فارسی، کاربران می‌توانند نشانی و پسوند اینترنتی خود را به زبان فارسی وارد و ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای ارتقا کیفیت این امکان، سبب کندی کار شده، اظهار کرد: محققان این مجموعه با تمام توان تلاش کردند تا خدمات مطلوبی در اختیار کاربران قرار گیرد.

صالح بیان کرد: با راه‌اندازی این سرویس، امکان جدیدی برای کاربران فراهم می‌شود و آنها هم می‌توانند از دامنه‌های اینترنتی به زبان فارسی استفاده کنند و هم از همان روش‌های قبلی بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه در ثبت دامنه‌های غیرلاتین پیشرو هستیم، اظهار کرد: ما در دامنه‌هائی که با خطی به غیر از انگلیسی نوشته می‌شود، معمولا پیشرو هستیم.

صالحی، تعداد دامنه‌های اینترنتی فعال در ایران را ۷۵۵ هزار و ۳۶۹ مورد اعلام کرد و گفت: پسوند ir با ۷۴۶ هزار و ۶۰۵ مورد بیشترین ثبت دامنه را به خود اختصاص داده است.

وی به رشد چشمگیر ثبت دامنه‌های اینترنتی در ایران در سال جاری اشاره کرد و افزود: رشد ثبت دامنه‌های دات IR همواره جزء برترین‌های دامنه کشور در دنیا بوده است.
کد مطلب: 41581
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر