۰
plusresetminus
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۸

تعداد کاربران اینترنت در جهان به 3.2 میلیارد نفر رسید

ایتنا- با وجود رشد تعداد کاربران اینترنت، اما هنوز هم بیش از 4 میلیارد در زمین هستند که به این پدیده دسترسی ندارند.
تعداد کاربران اینترنت در جهان به 3.2 میلیارد نفر رسید


تعداد کل کاربران اینترنت در سراسر جهان با افزایش ۲۰۰ میلیون نفری در سال ۲۰۱۵ به ۳.۲ میلیارد نفر رسیده است. در ۱۰ سال اخیر تعداد کاربران اینترنت در هر سال بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون نفر رشد کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از کامپیوترورلد، دن اولدز تحلیلگر گروه مشاوره گابریل این روند رشد مداوم و پایدار را قوی و امیدوارکننده توصیف کرده و می‌گوید جالب است که در سی سال اخیر تقریبا نیمی از جمعیت جهان آنلاین شده و قادر به دسترسی به حجم عظیم اطلاعات موجود در وب هستند.

علیرغم رشد خوب، آمار یاد شده هنوز بدان معناست که حدود ۴.۱ میلیارد نفر در جهان آنلاین نیستند و به اینترنت و دیگر امکانات دنیای مجازی دسترسی ندارند. گزارش فیس‌بوک در این زمینه با عنوان State of Connectivity 2015: A Report on Global Internet Access نشان می‌دهد چهار مانع اصلی بر سر راه افزایش دسترسی به اینترنت در سراسر جهان وجود دارد.

این موانع عبارتند از فقدان زیرساخت در نقاط دورافتاده و محروم، عدم وجود دلیل منطقی و ضرورت در نزد بسیاری از مردم برای اتصال به اینترنت، فقدان مهارت و عدم پذیرش فرهنگی اینترنت.

در گزارش یاد شده تصریح شده برای رفع موانع اتصال به اینترنت، شرکت‌ها، دولت‌ها، سازمان‌های غیردولتی و غیرانتفاعی باید با یکدیگر همکاری کنند و اطلاعات دقیق‌تری در مورد وضعیت اتصال به اینترنت در سراسر جهان به دست آورند. آنها باید استانداردهایی جهانی برای جمع آوری، گزارش دهی و توزیع این داده‌ها ابداع کنند.
کد مطلب: 41494
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر