۰
plusresetminus
شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۱

سایانوژن پلتفرم MOD را برای ایجاد تغییرات اساسی در اندروید معرفی کرد

ایتنا- شرکت سایانوژن توانسته نسخه‌ای کاملاً مستقل از اندروید و بدون نیاز به سرویس‌های گوگل را توسعه داده و ارائه کند.
سایانوژن پلتفرم MOD را برای ایجاد تغییرات اساسی در اندروید معرفی کرد


با پلتفرم MOD توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند به بخش‌هایی از اندروید دسترسی داشته باشند که پیش از این دسترسی به آن‌‌ها ممکن نبوده است. به‌طور مثال مایکروسافت یک mod طراحی کرده که به وسیله آن Skype مسقیماً در دل شماره‌گیر اپلیکیشن تلفن اندروید سایانوژن قرار می‌گیرد.


یک کاربرد دیگر قابلیت گرفتن سلفی با فرمان صوتی و به کمک کورتانا ست که نیازمند ایجاد تغییرات در اپلیکیشن دوربین اندروید است. به این ترتیب MOD سایانوژن می‌تواند دریچه جدیدی برای ورود توسعه‌دهندگان به پلتفرم اندروید باشد.

به گفته سایانوژن حتی در اندروید که بسیار آزادتر از iOS اپل است محدودیت‌هایی وجود دارد و حالا به لطف MOD امکان تغییرات بیشتری مانند گنجاندن دستیار صوتی کورتانای مایکروسافت فراهم شده است. مایکروسافت همچنین قابلیتی برای یادداشت‌برداری سریع در مکالمه و یا چسباندن تصاویر به یکدیگر با اپلیکیشن Hyperlapse خود را به سایانوژن می‌آورد. البته مایکروسافت تنها به عنوان شریکی برای شروع این پلتفرم پا پیش گذاشته و تمامی توسعه‌دهندگان می‌توانند به کمک MOD به سطح عمیق‌تری از تغییرات در اندروید دست پیدا کنند.

شرکت Truecaller قابلیت جلوگیری از ورود پیامک‌های تبلیغاتی و همچنین قراردادن پیام‌های اجتماعی شما در صفحه قفل را فراهم می‌کند و حتی ممکن است مودهایی برای اجرای بازی درست روی صفحه قفل نیز عرضه شود. به گفته سایانوژن برخی شرکت‌های سخت‌افزاری تولید گوشی‌های هوشمند نیز برای استفاده از MOD داوطلب شده‌اند اما سایانوژن هنوز نام آن‌ها را اعلام نمی‌کند.

پلتفرم MOD تنها بر روی آخرین نسخه از سیستم‌عامل سایانوژن یعنی نسخه ۱۳ بر پایه اندروید ۶ مارشملو کار می‌کند و این هنوز راه سختی را برای متقاعد کردن توسعه‌دهندگان برای ایجاد اپلیکیشن‌هایی در پیش دارد که تنها بر روی نسخه خاصی از اندروید کار می‌کنند.

منبع: فارنت
کد مطلب: 41431
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام