۰
plusresetminus
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
بلومبرگ گزارش می‌دهد

چینی‌ها از اپل در منازعه با اف.بی.آی حمایت می‌کنند

مخالفت با درخواست رمزگشایی داده‌ها
ایتنا- شرکت هوآوی چین می‌گوید از اپل در منازعه با اف.بی.آی بر سر لزوم حفاظت از داده‌های کاربران تلفن همراه و عدم رمزگشایی این داده‌ها حمایت می‌کند.
چینی‌ها از اپل در منازعه با اف.بی.آی حمایت می‌کنند


اف.بی.آی می‌گوید اپل باید داده‌های تلفن همراه یک تروریست که در اقدامات خلافکارانه دست داشته را افشا کند و اپل می‌گوید اصولا سیستم رمزگذاری آیفون را به گونه‌ای طراحی کرده که هیچ‌کس به غیر از خود کاربر نمی‌تواند به اطلاعات شخصی ذخیره شده در گوشی دسترسی داشته باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، این شرکت با پیشنهاد اف.بی.آی برای دستکاری عمدی سیستم‌رمزگذاری آیفون به منظور نفوذ ماموران اطلاعاتی به آن هم مخالف است و می‌گوید نتیجه این کار سؤاستفاده هکرها و دیگر دولت‌ها خواهد بود.

با تشدید اختلافات دو طرف دیگر شرکت‌های فناوری هم به اپل پیوسته و می‌گویند از این شرکت حمایت می‌کنند و با افشای داده‌های شخصی کاربران به هر بهانه‌ای مخالفند. زیرا این کار اعتبار و اعتماد مشتریان به آنها را مخدوش می‌کند.

کمتر پیش می‌آید که شرکت‌های فناوری چینی و آمریکایی بر سر موضوعی اتفاق نظر کامل داشته باشند و آنها معمولا سیاست‌های مخالف و متضادی دارند؛ اما این‌بار هوآووی که بزرگترین شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند در چین است، در کنار گوگل و دیگر شرکت‌های فناوری آمریکا قرار گرفته تا از اپل حمایت کند.

ریچارد یو رئیس واحد مشتریان هوآوی در این مورد گفته است: حفظ حریم شخصی مشتریان امری کلیدی برای سازندگان گوشی‌های هوشمند است و صنعت ما باید به مقاومت در برابر تلاش‌های دولتی به منظور دسترسی به داده‌ها در موارد جنایی ادامه دهد.

زیرا تبعیت از این درخواست‌ها به رویه‌ای خطرناک مبدل شده و در آینده به دولت‌ها و اشخاص ثالث امکان می‌دهد به اطلاعات حساس کاربران دسترسی یابند.
کد مطلب: 41427
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام