۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۳

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام فایده‌ای ندارد

ایتنا - این پروژه زمانی که هنوز بحث HTTPS نبود و ارتباطات به بستر HTTP بود قابل اجرا بود که با تغییر بستر به HTTPS اکنون پروژه دیگر کار نمی‌کند.


عضو کارگروه فیلترینگ گفت: فیلترینگ هوشمند اینستاگرام بر مبنای پردازش هوشمند تصویر، در بستر HTTP قابل اجرا بود اما بعد اینستاگرام بستر ارائه محتوای خود را به سرویس رمزشده HTTPS منتقل کرد و اکنون پروژه دیگر کار نمی‌کند.


به گزارش ایتنا سید محمدرضا آقا میری در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به یک سوال درباره عدم موفقیت پروژه فیلترینگ هوشمند که روی شبکه اجتماعی اینستاگرام اجرا شد و سرانجام هوشمند شدن فیلترینگ، اظهار داشت: فیلترینگ هوشمند شبکه اینستاگرام شکست نخورده است.

عضو کارگروه فیلترینگ توضیح داد: دوستانی که در بحث پردازش هوشمند تصویر اینستاگرام فعالیت می‌کردند، علیرغم زحمت‌هایی که کشیدند، اما بعد اینستاگرام بستر ارائه محتوای خود را به سرویس HTTPS منتقل کرد که بستر تبادل رمز از مبدا و مقصد در تونل است.

وی تصریح کرد: این پروژه زمانی که هنوز بحث HTTPS نبود و ارتباطات به بستر HTTP بود قابل اجرا بود که با تغییر بستر به HTTPS اکنون پروژه دیگر کار نمی‌کند.
آقامیری خاطرنشان کرد: البته فعالیت‌هایی در دستورکار است که بتوان روی این بستر نیز کاری کرد، اما در هر حال روی سرویس رمز شده ما و همه دنیا مشکل ویژه‌ای داریم.

عضو کارگروه فیلترینگ یادآور شد: موضوع فیلترینگ هوشمند توسط کارگروه فیلترینگ از وزارت ارتباطات مطالبه شده اما وقتی کارهایی امکان‌پذیر نیست، مطالبه بیش از اندازه چه فایده‌ای دارد؟
 
کد مطلب: 41361
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
امنیت یعنی https
حال کردم پروژه تعطیل شد فقط بودجه اون چی شد برگشت خزانه
ناشناس
feedback
Iran, Islamic Republic of
صفحات فیلتره باز نمی شه فقط بجای طاهرشدن صفحه فیلترینگ صفحه سفید ظاهر میشه و باز نمیشه اینترنت رو الکی مصرف می کند
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است