۰
plusresetminus
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۹

«ترامپ» خواستار تحریم اپل شد

ایتنا- دونالد ترامپ خواستار آن شد تا زمانی که FBI اطلاعاتی را که نیاز دارد از سوی شرکت اپل دریافت نکند، این شرکت رایانه‌ای مورد تحریم قرار گیرد.
«ترامپ» خواستار تحریم اپل شد


به دنبال مناقشه بین پلیس فدرال امریکا و شرکت اپل، دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار تحریم اپل شد.


به گزارش ایتنا از مهر، مقامات قضایی و امنیتی آمریکا در ماه‌های اخیر به روش‌های مختلف به دنبال مجبور کردن اپل به دستکاری تنظیمات امنیتی گوشی‌های آیفون هستند تا بتوانند در صورت لزوم از کاربران این گوشی جاسوسی کنند.

مدیران ارشد اپل این درخواست‌ها و حتی حکم دادگاه در این زمینه را رد کرده و معتقدند که این کار به تروریست‌ها و دیگر هکرها هم امکان سوءاستفاده می‌دهد، زیرا ایجاد اشکال عمدی امنیتی در آیفون از چشم دیگران پنهان نمی‌ماند.

پیش از این تیم‌کوک مدیر‌عامل اپل نیز گفته بود که با اف.بی.آی همکاری خواهد کرد، اما درخواست‌های آنها برای ایجاد نقص عمدی امنیتی، به معنای نقض حریم شخصی و امنیت کاربران است.

وی با بیان اینکه با تروریست‌ها همدردی نمی‌کنیم اضافه کرد: اما دولت از ما چیزی می‌خواهد که نداریم و خواستار ایجاد چیزی است که خلقش را بسیار خطرناک می‌دانیم.

به گفته مدیران ارشد اپل، ممکن بود اف.بی.آی بتواند به داده‌های ذخیره شده بر روی گوشی آیفون ۵ سی، «سید فاروق» یکی از عاملان واقعه تروریستی در San Bernardino دسترسی پیدا کند، اما خود این فرصت را از دست داد.

چراکه تنها کافی بود یکی از کارکنان FBI این گوشی را به یکی از شبکه‌های وای.فای محلی متصل می‌کرد تا نسخه پشتیبان جدیدی از داده‌ها از طریق خدمات iCloud اپل تهیه شود.

اما FBI خود اجرای این ایده را ناممکن کرد، زیرا کلمه عبور حساب کاربری کلود این تروریست، بعد از آنکه گوشی‌اش به دست FBI افتاد تغییر کرد. این بدان معناست که آی کلود و آیفون همدیگر را شناسایی نکرده اند.

به دنبال مناقشه بین پلیس فدرال امریکا و شرکت اپل، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار آن شد تا زمانی که FBI اطلاعاتی را که نیاز دارد از سوی شرکت اپل دریافت نکند، این شرکت رایانه‌ای مورد تحریم قرار گیرد.
کد مطلب: 41357
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای