۰
plusresetminus
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱

مقابله اینستاگرام با هکرها از طریق سیستم تائید هویت دو مرحله‌ای

ایتنا- اینستاگرام مجبور شد امنیت حساب‌های کاربران خود را افزایش دهد تا از تداوم مشکل دسترسی افراد به داده‌های یکدیگر جلوگیری کند.
مقابله اینستاگرام با هکرها از طریق سیستم تائید هویت دو مرحله‌ای


تعداد سایت‌هایی که از سیستم تائید هویت دومرحله‌ای برای ارتقای امنیت خود استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و اینستاگرام هم به جمع آنها پیوسته است.


به گزارش ایتنا از فارس، برای استفاده از این روش کاربران علاوه بر لاگین استاندارد به حساب کاربریشان مرحله دیگری را هم پشت‌سر می‌گذرانند که معمولا در قالب واردکردن کد دریافتی از طریق پیامک گوشی صورت می‌گیرد.

اینستاگرام از چندی قبل استفاده از چند حساب کاربری بر روی یک گوشی یا تبلت را ممکن کرده بود. اما این امر مشکلاتی را به وجود آورده و از جمله منجر به دسترسی افراد دیگر به اطلاعات حساب‌های کاربری یا مشاهده پیام‌های خصوصی آنها شده بود.

از همین رو اینستاگرام مجبور شد امنیت حساب‌های کاربران خود را افزایش دهد تا از تداوم مشکل مذکور و دسترسی افراد به داده‌های یکدیگر جلوگیری کند.

بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد قابلیت تائید هویت دومرحله‌ای هنوز به خوبی عمل نمی‌کند و کاربران باید در زمینه استفاده از آن محتاط باشند.

اینستگرام هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون عضو دارد و در ماه‌های اخیر موارد متعددی از هک حساب‌های کاربری افراد مشهور در آن گزارش شده است. فیس‌بوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را با پرداخت یک میلیارد دلار خریداری کرد.
کد مطلب: 41326
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام