d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - زمان خاصی برای فیلترینگ هوشمند پیش‌بینی نشده است
۳
۰
plusresetminus
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۱
وزیر ارتباطات:

زمان خاصی برای فیلترینگ هوشمند پیش‌بینی نشده است

ایتنا - واعظی: درست نیست بخاطر اینکه ۱۰ درصد از یک سایت غیراخلاقی است کل سایت بسته شود.


وزیر ارتباطات با اشاره به طرح فیلترینگ هوشمند گفت: بسیاری از سایت‌ها وجود دارند که به ارائه مطالب و مقالات مفیدی می‌پردازند اما در بخش‌هایی از آنها صفحات غیراخلاقی وجود دارند. با این وجود درست نیست بخاطر اینکه ۱۰ درصد از یک سایت غیراخلاقی است کل سایت بسته شود.


به گزارش ایتنا محمود واعظی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره قطع بسته‌های تخفیفی اپراتورهای اول و دوم که در قالب خدمات ارتباطی این اپراتورها به مردم ارائه می شد با بیان اینکه خود اپراتورهای تقاضای قطع این خدمات را داشتند، اظهار کرد: شبکه‌های اپراتورهای تلفن همراه در جریان رقابت‌ با یکدیگر در ارائه طرح‌های تخفیفی با اختلالاتی مواجه شدند که در نهایت خودشان درخواست کردند که رگولاتوری‌های وزارت ارتباطات این بسته‌ها را کنترل کنند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

وی خاطرنشان کرد: با اینکه اپراتورهای طرح‌های ترجیحی از نظر قیمت و کیفیت برای مردم ارائه کنند، موافق هستیم اما شرط ارائه این طرح‌ها آن است که قابل اجرا باشند و مردم به زحمت نیفتند.

وزیر ارتباطات همچنین در مورد طرح فیلترینگ هوشمند این وزارتخانه با تأکید بر اینکه در این طرح فقط بحث امنیت حریم خصوصی افراد مورد توجه است، اظهار کرد: بسیاری از سایت‌ها وجود دارند که به ارائه مطالب و مقالات مفیدی می‌پردازند اما در بخش‌هایی از آنها صفحات غیراخلاقی وجود دارند.

واعظی با تأکید بر اینکه اقدام درستی نیست که بخاطر اینکه ۱۰ درصد از یک سایت غیراخلاقی است کل سایت بسته شود، ادامه داد: در حال حاضر در حال همکاری با مراکز دانشگاه هستیم که با طراحی طرحی به گونه‌ای عمل شود که تنها بخش‌ها و صفحات غیراخلاقی سایت‌ها فیلتر شوند.

وی همچنین در مورد فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام،‌ گفت: خوشبختانه در اساس کار تلگرام و سیاست‌های این شرکت اعلام شده که کانال‌های غیراخلاقی جزو سیاست‌هایشان نیست. آنها همچنین اعلام کرده‌اند که حاضرند با همه کشورها در زمینه مسدود کردن این صفحات همکاری داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد زمان اجرای فیلترینگ تلگرام، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح فیلترینگ هوشمند فیلترینگ هوشمند همه شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها به صورت همزمان به اجرا درمی‌آید.

واعظی در پایان در مورد زمان اجرای طرح فیلترینگ هوشمند، اظهار کرد: اجرای این طرح بستگی به کار دانشگاه‌ها در این مورد دارد و زمان خاصی برای این موضوع پیش‌بینی نشده است.
 
کد مطلب: 41296
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
اعمال فیلترینگ هوشمند فقط در یک صورت ممکنه اون هم ابتدا فیلتر تمام اینترنته. یعنی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و قطع دسترسی مستقیم به اینترنت و ایجاد یک لیست سفید قابل دسترس. اگر از خود بپرسید که چرا جریان تندرو و طرفداران سانسور و تحریف و محدودیت اینقدر برای فعال شدت شبکه ملی لحظه شماری میکنند متوجه میشید که هدف پروژه شبکه ملی و فیلترینگ هوشمند و احراز هویت کاربران چیه.
feedback
Iran, Islamic Republic of
شما این ادعای خلاف واقع ات را زیر همه مطالب کپی می‌کنی؟ راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنی دسترسی امن، آسان و ارزان به شبکه‌های داخلی و از جمله دولت الکترونیک است و ارتباطی به اینترنت ندارد!
feedback
Iran, Islamic Republic of
اگر فقط این بود من هم حمایت میکردم. اما هدف اصلی اعمال محدودیت های گسترده و فراهم کردن امکان کنترل همه جانبه کاربرها است. شما ببین چه کسانی و کدوم طیف دارند برای راه اندازی این شبکه لحظه شماری میکنند و به دولت فشار میارن و به وزیر ارتباطات کارت زرد میدن متوجه میشید قضیه چیه. به شما توصیه میکنم تحلیل های فنی که در این باره ارائه شده پیدا کنید و بخونید. من قضیه برام تا حدودی روشن شده و احساس خطر میکنم و وظیفه خودم میدونم که در این باره افشاگری کنم.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام