۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰

درآمد2 میلیاردی سرویس‌های ارزش افزوده برای همراه اول

ایتنا- مدیر کل خدمات ارزش افزوده همراه اول گفت: سرویس‏‌های ارزش افزوده پیامکی ظرف چهار سال هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان درآمد برای همراه اول داشت.


محمدرضا سوهانیان با اشاره به اینکه سرویس‌‏های ارزش افزوده جایگاه خوبی در سبد درآمدی همراه اول دارد، اظهار کرد: فعالیت ما از پنج سال پیش آغاز شد و از همان سال میزان رشد ما بالاتر از خود شرکت ارتباطات سیار بود.


وی عنوان کرد: درآمدهای ناشی از پیامک ما ظرف چهار سال اول فعالیت به ترتیب ۵۰، ۲۴۰، ۴۸۰ و سال گذشته هزار میلیارد تومان بود؛ از سوی دیگر درآمد خدمات ارزش افزوده طی سال گذشته مجموعا ۵/ ۱۲ تا ۱۳ درصد از کل درآمد همراه اول را شامل می‏‌شد.

مدیرکل خدمات ارزش افزوده همراه اول در پاسخ به این سوال که رشد درآمدهای شما در این بخش برای سال‌جاری طبق همان رویه سابق است یا احیانا با توجه به کمرنگ شدن خدمات پیامکی و رشد سرویس‌‏های مبتنی بر باندپهن کاهش می‏‌یابد، گفت: البته تا زمانی‌که مردم به سرویس‌‏های مبتنی بر باندپهن عادت نکنند، نمی‏‌شود گفت خدمات پیامکی جایگاه‏شان را از دست می‌‏دهند اما به‌‏رغم پیش‏‌بینی رشد درآمدها برای سال‏‌جاری، از شیب درآمدی سال‏‌های گذشته کاسته می‏‌شود.

او با بیان اینکه هزینه کردی بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان برای توسعه در بخش پهنای‌باند صورت گرفته است، گفت: قطعا در سال‏‌های آتی که رویکرد مشترکان به سمت استفاده از سرویس‏‌های مبتنی بر باندپهن می‌‏رود ما باز هم رشد خواهیم داشت زیرا سرمایه‏‌گذاری‌‏های توسعه‌‏ای در هر دو بخش رادیو و شبکه اتفاق افتاده و اغلب مشترکان قابلیت دسترسی به خدمات نسل‏ سوم را دارند و در آینده نیز امکان 4G برای آنها محقق می‏‌شود.

منبع : تسنیم
کد مطلب: 41211
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير