۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰

رونق بازار خودروهای برقی در چین به دلیل تشدید آلودگی هوا

ایتنا- بررسی‌ها نشان می‌دهد سیاست‌های تشویقی دولت چین در یک سال اخیر به افزایش چهار برابری فروش خودروهای برقی در این کشور انجامیده است.
رونق بازار خودروهای برقی در چین به دلیل تشدید آلودگی هوا


دولت چین قصد دارد به شرکت‌های خودروسازی که در این کشور اتومبیل‌های برقی تولید کنند، یارانه پرداخت کند. علاوه بر این رانندگانی که از چنین خودروهایی استفاده می‌کنند هم مزایایی دریافت خواهند کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، انتظار می‌رود اجرای این طرح تحول بزرگی در بازار خودروی چین به وجود می‌آورد. صنعتی شدن چین و احداث هزاران کارخانه در این کشور به آلودگی شدید هوا در نقاط مختلف ان منجر شده و سیاستمداران چینی را به فکر انداخته تا راهی برای کاهش آلودگی هوا بیابند.

یکی از راه‌حل‌های درنظر گرفته شده افزایش تدریجی استفاده از خودروهای برقی و جایگزین کردن آنها با خودروهای بنزین سوز و آلاینده است.

شرکت‌های سازنده این خودروها از این تحول بسیار خرسندند و تحلیل گران نیز عقیده دارند با توجه به جمعیت میلیاردی چین و وجود طبقه متوسط بزرگ در این کشور تغییر الگوی خرید خودرو در این کشور می‌تواند دیگر کشورها را هم متاثر کرده و به افزایش اقبال جهانی به خودروهای برقی منجر شود.

سطح آلودگی هوا در شهرهای بزرگ چین در سال‌های اخیر به حد بسیار نگران کننده‌ای رسیده و سیاستمداران این کشور چاره‌ای جز ترویج استفاده از خودروهای برقی ندارند.

البته در سال ۲۰۱۵ از مجموع ۲۴ میلیون خودروی جدیدی که در چین فروخته شدند تنها ۳۳۱ هزار خودرو برقی یا دوگانه سوز بودند و بنابراین تا رسیدن به حد مطلوب راه درازی در پیش است.

دولت چین تا ۸۴۰۰ دلار به خریداران خودروهایی که آلایندگی آنها در حد صفر یا بسیار کم است یارانه پرداخت می‌کند و امیدوار است تا سال ۲۰۲۰ شاهد رفت و آمد پنج میلیون خودروی سبز در این کشور باشد.
کد مطلب: 41059
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای